چهارشنبه, 9 مهر 1399 :: Wednesday, 30 September 2020
 
کد خبر: 70515

حضور مردم در مراسم روز عاشورا پاسخی به ندای تاریخی امام حسین (ع) در کربلاست

حضور مردم در مراسم روز عاشورا پاسخی به ندای تاریخی امام حسین (ع) در کربلاست
دبیر کل حزب‌الله لبنان امروز حضور گسترده مردم در مراسم عزاداری روز عاشورا را پاسخی به ندای تاریخی امام حسین علیه السلام در کربلا دانست.
پایگاه خبری ریشه
سیدحسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان امروز در سخنرانی روز عاشورا حضور گسترده مردم در مراسم عزاداری روز عاشورا را پاسخی به ندای تاریخی امام حسین علیه السلام در کربلا دانست.

وی تصریح کرد: صدای آن روز امام حسین امروز از گلوی هر فرد مظلوم محاصره شده در این زمانه بیرون می‌آید.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: امام حسین علیه السلام ما را فرا می‌خواند و نوای کمک خواهی او از همه مستضعفان به گوش می‌رسد و ندای "هل من ناصر ینصرنی" امام حسین علیه السلام در هر زمانی به گوش می‌رسد و این ندا در همه عصر‌ها باقی و جاودان است.

سیدحسن نصرالله خاطرنشان کرد: رویکردی که ما بر اساس آن مسیر خود را بنانهادیم همان رویکرد امام حسین علیه السلام است: "هیهات منا الذله "

 
وی به پایبندی ابدی به مسئله فلسطین به عنوان یک موضوع محوری به رغم تمام سختی‌ها تاکید کرد.

دبیر کل حزب الله در ادامه هتک حرمت نتانیاهو به حرم شریف ابراهیمی را محکوم کرد

سیدحسن نصرالله افزود: ما با تمام اعضای مقاومت و مبارزان فلسطینی در یک جبهه هستیم و در کنار مردم فلسیطین باقی خواهیم ماند و بر پایبندی خود بر حقوق فلسطینی‌ها در لبنان تاکید و از آن‌ها دفاع می‌کنیم.

وی بیان داشت: مردم یمن امروز به نماد مظلومیت تبدیل شده اند و در محاصره و جنگی تحمیلی قرار گرفته اند که با حمایت آمریکا صورت می‌گیرد.

دبیر کل حزب الله گفت: عربستان باید بداند که جنگی که با حمایت آمریکا علیه یمن به راه انداخته است محکوم به شکست است. بار دیگر تاکید می‌کنیم که باید این جنگ بیرحمانه علیه یمن را تمام کنند و اجازه دهند که یمنی‌ها خودشان برای سرنوشتشان تصمیم بگیرند.

سیدحسن نصرالله اظهارداشت: جنگی که هم اکنون در آبین و عدن برقرار است، دروغ بودن ادعا‌های ائتلاف ضد یمن درخصوص هدف را آشکار می‌کند.

وی درباره اوضاع بحرین تصریح کرد: رژیم بحرین یک نظام خیانتکار است و به مردم و علمای خود ظلم می‌کند و همچنان در تلاش برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است.
این رژیم حتی خیانت پیشگی خود را تا به حدی رسانده است که به رژیم صهیونیستی درخصوص تجاوزات و تعدی هایش تبریک می‌گوید.

نصرالله خطاب به مردم بحرین گفت: شما با پایداری خود در مقابل این رژیم خائن جهاد می‌کنید و این جهاد به بار خواهد نشست و نتیجه خواهد داد و ما در کنار شما هستیم.

دبیر کل حزب الله تصریح کرد: تحریم‌های آمریکا نوعی تجاوز محسوب می‌شود که پس از شکست رژیم صهیونیستی در به زانو درآوردن مقاومت در جریان جنگ صورت گرفت در واقع آمریکا پس از آنکه در سیاست‌های خود در جنگ نیابتی علیه مقاومت در لبنان و سوریه و توسط تروریست‌ها به راه انداخته بود شکست خورد بار دیگر با تحریم‌های اقتصادی به میدان آمد و تسری دادن تحریم‌های آمریکا به بانک‌ها و اشخاص لبنانی که رابطه‌ای به ما ندارند نیاز به اتخاذ تصمیمات دیگری دارد.

وی تاکید کرد: باید گزینه‌های جدیدی را در قبال گسترش تحریم‌های آمریکا بررسی کنیم و دولت لبنان نیز باید در مقابل این تحریم‌ها بایستد.

سیدحسن نصرالله تاکید کرد: به هر تجاوزی که علیه لبنان صورت بگیرد پاسخ مناسبی خواهیم داد و در این زمینه هیچ خط قرمزی نمی‌شناسیم البته اینکه می‌گوییم هیچ خط قرمزی نمی‌شناسیم به معنای آن نیست که به قطعنامه ۱۷۰۱ پایبند نیستیم. ما بخشی از دولت لبنان هستیم و همچون دولت لبنان به این قطعنامه پایبندیم.

دبیر کل حزب الله یادآور شد: لبنانی‌ها توانستند تلاش رژیم صهیونیستی برای تغییر در قواعد درگیری که از سال ۲۰۰۶ تاکنون معمول بوده است را خنثی کنند.

وی ادامه داد: مقاومت تجاوز پهپادی رژیم صهیونیستی در ضاحیه بیروت را با سرنگون کردن پهپاد این رژیم در شهرک رامیه پاسخ داد و "ارتش افسانه‌ای شکست ناپذیر" تبدیل به "ارتش هالیوودی" شد که در روی زمین ناتوان است و قدرتی ندارد.

سیدحسن نصرالله تصریح کرد: در تاریخ درگیری ما و اسرائیل این اولین بار است که اسرائیل در درون سرزمین‌های اشغالی برای خود کمربند امنیتی ایجاد می‌کند نه خارج از آن.

دبیر کل حزب الله تاکید کرد: در صورتی که به لبنان تجاوزی شود، به هر شکل ممکن ما نیز پاسخی درخور و مناسب به این تجاوز خواهیم داد و هیچ خط قرمزی در این خصوص نداریم.

وی خاطرنشان کرد: هیچ کشوری در جهان باقی نمانده که با دولت لبنان تماس نگرفته باشد و از از این دولت نخواسته باشد که از پاسخ ما به تجاوز‌های رژیم صهیونیستی جلوگیری کند و این قدرت ما را اثبات می‌کند.

سیدحسن نصرالله افزود: لبنانی‌ها توانایی آن را دارند که از زمین و دریا و نفت و آب و حتی آسمان خود دفاع کنند.

 

دبیر کل حزب الله درباره اوضاع اقتصادی لبنان گفت: وضعیت اقتصادی در لبنان نا امید کننده نیست و اگر جدیت لازم وجود داشته باشد، امکان بهبود این وضعیت وجود دارد. لبنان باید بداند که با معادله "ارتش و مردم و مقاومت" قوی است. دولت باید از لبنانی‌ها دفاع کند و از شهروندان خود حمایت کند نه اینکه برای اجرایی کردن درخواست آمریکا تلاش و کوشش کند.

وی تاکید کرد: هر جنگی علیه محور مقاومت مساوی خواهد بود با پایان وجود رژیم صهیونیستی و پایان رویا‌های آمریکا در منطقه.

سیدحسن نصرالله با بیان اینکه امام خامنه‌ای فرمانده محور مقاومت است و رهبر ما و ایران قلب این محور و مرکز اصلی مقاومت است تاکید کرد: در راس مقاومت حضرت امام خامنه‌ای ایستاده است و به تمام جهان می‌گوییم که امام ما و سید ما و حسین ما در این زمان آیت الله سید علی خامنه‌ای است و جمهوری اسلامی ایران قلب و جوهره‌ی محور مقاومت است.

وی در ادامه تصریح کرد: به سید و اماممان سید علی خامنه‌ای آنچه را می‌گوییم که یاران امام حسین علیه السلام گفتند: اگر هزار بار کشته شویم باز هم ترکت نمی‌کنیم‌ای فرزند امام حسین (ع)

دبیر کل حزب الله افزود: هرکس که فکر می‌کند ما روزی از محور مقاومت خارج خواهیم شد پاسخش را با این شعار امام حسین علیه السلام می‌دهم: "هیهات منا الذله". در محور مقاومت جز پیروزی نمی‌بینم و این محور تنها امید مستضعفان و ستمدیدگان است. آمریکایی که اسرائیل را بنا نهاده ما را روز به روز قوی‌تر خواهد دید.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.