شنبه, 28 دى 1398 :: Saturday, 18 January 2020
 
کد خبر: 70443

ماجرای غیرقانونی واگذاری «ایرتور»

ماجرای غیرقانونی واگذاری «ایرتور»
بحث‌های حاشیه‌ای در مورد واگذاری شرکت " ایران "ایرتور" به خریدار تبریزی یا مشهدی، جهت منحرف کردن ذهن مردم از فساد است، در حالی که اصل واگذاری این شرکت غیر قانونی است.
پایگاه خبری ریشه

موضوع واگذاری شرکت " ایران ایر تور" به خریدار تبریزی این روزها موجبات جروبحث نمایندگان تبریز و مشهد را فراهم کرده  است؛ در حالی که حجت الاسلام پژمانفر نماینده مردم مشهد، اصل موضوع واگذاری این شرکت را غیرقانونی می‌داند، اما محمد حسین فرهنگی نماینده مردم تبریز این موضوع را به دعوای" چرا تبریز و مشهد نه" تعبیر می‌کند. 

هر چند واضح است که پیگیری و صلاحیت این موضوع در دست قوه قضائیه است و نمی‌توان از روی گفته‌های افراد قضاوت کرد، اما بررسی جزئیات ماجرا شاید در تنویر افکار عمومی موثر باشد.

در این راستا حجت‌الاسلام‌ والمسلمین پژمانفر، نماینده مجلس که پیگیر فساد رخ داده در واگذاری ایران‌ایرتور است، در یادداشتی به تسنیم، جزییات بیشتری از این موضوع را مطرح کرد. در این یادداشت آمده است:

با سلام در پی ارائه اسناد تخلفات صورت پذیرفته در واگذاری سهام شرکت ایران‌ایر تور توسط اینجانب برخی از همکاران محترمی که در ارتباط با این موضوع پیگیری‌هایی بلا وجه و مجدانه انجام دادند تا موارد مطروحه بدون آگاه نمودن افکار عمومی فیصله یابد، اقدام به طرح مسائلی نموده اند که مایه شگفتی فراوان است.

در این راستا به حکایت مصاحبه منتشر شده از سوی یکی از این عزیزان اظهار گردیده مشکل اصلی در طرح روند این واگذاری آن است که شرکت ایران‌ایر تور به متقاضی مشخصی واگذار نشده و در عوض به متقاضی دیگری واگذار گردیده است. در پاسخ به مطالب مطروحه توسط این برادر گرامی نکات ذیل را یادآوری می‌نماییم:

اولاً : به موجب اصل هشتم قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران دعوت به خیر، امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ای است همگانی و متقابل بر عهده مردم نسبت به یکدیگر، دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت.

ثانیاً: به استناد اصل 84 قانون اساسی هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است و حق دارد در همه مسایل داخلی و خارجی کشور اظهار نظر کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.