شنبه, 28 دى 1398 :: Saturday, 18 January 2020
 
کد خبر: 70353

خشونت خانگی همچنان مشکلی جدی در جامعه آمریکا

خشونت خانگی همچنان مشکلی جدی در جامعه آمریکا
نشریه نیوزرکورد در گزارشی موضوع خشونت‌های خانگی را در آمریکا که همچنان مشکلی جدی در جامعه این کشور است مورد بررسی قرار داده است.
پایگاه خبری ریشه

خشونت خانگی همچنان یک مشکل جدی در جامعه آمریکا به شمار می‌آید.

خشونت‌های خانگی هیچ سن، جنسیت و نژادی ندارد. سازمان ملل گزارشی را منتشر کرده که نشان می‌دهد سالانه ۵۰ هزار زن در سراسر جهان به خاطر خشونت‌های خانگی کشته می‌شوند.

 خشونت خانگی در آمریکا هم همچنان یک مشکل است و زمان آن فرا رسیده که مردم این کشور در حمایت از قربانیانی که به سکوت واداشته شدند لب به سخن بگشایند.

بر اساس گزارش شبکه ملی توقف خشونت خانگی در آمریکا، به طور متوسط روزانه ۳ زن در آمریکا قربانی این نوع از خشونت می‌شوند.

آمار قربانیان خشونت خانگی در آمریکا 

پعلاوه بر آن، به گفته ائتلاف ملی علیه خشونت خانگی در آمریکا، تقریباً در هر یک دقیقه ۲۰ نفر توسط شریک زندگی خود در آمریکا مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد. ۲۵ درصد از زنان به دست شریک زندگی خود خشونت جسمی را تجربه می‌کنند. خطوط تلفن خشونت‌های خانگی روزانه ۲۰ هزار تماس در این خصوص دریافت می‌کنند.

بنابر گزارش‎ها، در صورتی که زنان آمریکایی رابطه خود را با شریک زندگی خود قطع کنند و یا اقدام به ترک خانه کنند ۷۰ بار احتمال آنکه طی چند هفته به دست شریک خود به قتل برستند بیشتر است.

نشریه نیوزرکورد در بخش دیگری می‎نویسد: زنان بیشترین قربانیان خشونت‌های خانگی در آمریکا هستند و با وجود آنکه این کشور ادعای حمایت از حقوق زنان را دارد، اما این موضوع همچنان مشکلی حل نشدنی در جامعه آمریکا به شمار می‌آید.

 

منبع : نشریه نیوزرکورد

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.