دوشنبه, 30 دى 1398 :: Monday, 20 January 2020
 
کد خبر: 70237

رفتار غیرانسانی دولت آمریکا با مهاجران/ اخراج کودکان بیمار به معنای امضای حکم اعدام آنان به دست ترامپ

رفتار غیرانسانی دولت آمریکا با مهاجران/ اخراج کودکان بیمار به معنای امضای حکم اعدام آنان به دست ترامپ
تصمیم دولت آمریکا برای اخراج کودکان مهاجری که به بیماری مبتلا هستند با واکنش‎های مدافعان حقوق بشر مواجه شده تا جایی که آن را حکم اعدام برای این افراد توصیف کرده‎اند.
 پایگاه ان‎بی‎سی در گزارشی موضوع سیاست‌های جدید دولت آمریکا را در موضوع برخورد با کودکان مهاجر که مبتلا به بیماری هستند، مورد بررسی قرار داده است.
 
سناتور اد مارکی درباره تصمیم جدید دونالد ترامپ را برای اخراج کودکان مهاجر سرطانی مشکلی جدید حتی برای خود رئیس جمهور آمریکا خواند.
سالانه دولت آمریکا در حدود هزار درخواست از سوی خانواده‌های مهاجر بیمار دریافت می‌کند. این خانواده‌های مهاجر به دنبال دریافت مجوز برای اقامت بیشتر در این کشور هستند تا بتوانند معالجات پزشکی را ادامه بدهند.
 
سیاست جدید ترامپ در مورد کودکان مهاجر 
 
با وجود آنکه دولت آمریکا با درخواست این گروه از خانواده‌های مهاجر که کودکان بیمار دارند و درخواست کردند تا بتوانند ادامه معالجات را انجام دهند موافقت کرده بود، اما بر اساس سیاستی جدید به مهاجران فرصت ۳۳ روزه داده شده تا آمریکا را ترک کنند.
 
وکلا و مدافعان حقوق بشر در پی این طرح کاخ سفید خشم خود را از اجرای آن ابراز داشتند.
بنابر این گزارش، در یکی از این موارد در میان خانواده‌های مهاجر کودکی ۱۶ ساله است که از بیماری " فیبروز کیستیک " رنج می‌برد و طبق این قانون باید این کشور را ترک کند و از ادامه معالجات باز می‌ماند.
مادر این کودک می‎گوید، خانواده‌ آنها در سال ۲۰۱۶ وارد خاک آمریکا شدند و به تازگی درخواست معالجه رایگان برای فرزند بیمارش داده است.
سناتور مارکی گفته "کابینه ترامپ هم اکنون قصد دارد تا کودکان سرطانی مهاجر را از آمریکا بیرون کند. شاید به همین دلیل است که اعلام علنی این سیاست جدید امتناع می‌ورزد."
خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا قبلاً در بیانیه‌ای گفته بود که دیگر درخواست‌ها را برای به تعویق انداختن اخراج مهاجران مورد بررسی قرار نمی‌دهد.
 
سیاست جدید ترامپ امضای حکم اعدام کودکان مهاجر 
در واقع اخراج کودکان بیمار مهاجری که در حال حاضر در شرایط بحرانی به سر می‌برند و نیاز شدید به مراقبت‌های پزشکی دارند به معنای امضای حکم اعدام آنان به دست ترامپ به شمار می‌آید.
 
مدیر خدمات حقوقی مهاجران می‌گوید، " اداره گمرک و مهاجرت به خانواده‌های مهاجر گفته است که باید آمریکا را ترک کنند.
 
این گزارش در بخش دیگری تاکید دارد که سیاست‌های ظالمانه و نادرست دولت آمریکا موضوع مهاجران چه در بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا و چه در داخل خاک این کشور را به بحرانی جدی مبدل کرده است.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.