چهارشنبه, 22 مرداد 1399 :: Wednesday, 12 August 2020
 
کد خبر: 70224

فقط ۱۰ درصد مردم از کارت سوخت شخصی استفاده می‌کنند/ بروز فساد با محدود کردن لیتراژ جایگاه‌داران سوخت

فقط ۱۰ درصد مردم از کارت سوخت شخصی استفاده می‌کنند/ بروز فساد با محدود کردن لیتراژ جایگاه‌داران سوخت
رئیس سابق کانون کارفرمایان جایگاه‌داران سوخت با بیان اینکه در حال حاضر فقط ۱۰ درصد از دارندگان خودرو از کارت سوخت شخصی استفاده می‌کنند، گفت: محدود کردن لیتراژ جایگاه‌داران سوخت موجب بروز فساد شده است.
پایگاه خبری ریشه

ناصر رئیسی فر اظهار کرد: در حال حاضر فقط ۱۰ درصد از دارندگان خودرو از کارت سوخت شخصی استفاده می‌کنند و مابقی از کارت جایگاه سوخت اقدام به سوختگیری می‌کنند.

رئیس سابق کانون کارفرمایان جایگاه‌داران سوخت افزود: محدود کردن لیتراژ جایگاهداران سوخت به ۳۰ لیتر در هر مرحله موجب بروز فساد در جایگاه‌ها شده است.

وی گفت: از طرفی این موضوع موجب  ازدحام در جایگاه‌ها و اتلاف وقت بسیار برای سوختگیری شده است و باعث ایجاد مشکلاتی برای جایگاهداران شده است.

رئیسی فر با بیان اینکه این طرح بدون کار کارشناسی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: این کار موجب بروز تخلف شده و برخی برای سوختگیری بیشتر از ۳۰ لیتر ناچار به پرداخت پول به متصدی سوختگیری می‌شوند.

رئیس انجمن صنفی شرکت‌های زنجیره تامین و توزیع فرآورده‌های نفتی ادامه داد: در گذشته پیشنهاد شد تا افراد با کارت بانکی بتوانند سوختگیری کنند هم امنیت برقرار می‌شود و هم نقدینگی کم می‌شود و در اختیار قرار دادن کارت‌ها به افراد دیگر بسیار کاهش می‌یافت، اما متاسفانه توجهی به این موضوع نشده است.

وی با بیان اینکه سیستم سامانه هوشمند از رده خارج است، گفت: بیشتر کارتخوان‌ها خراب هستند و باید چند بار فرایند تکرار شود که موجب افزایش زمان سوختگیری و در نتیجه اعتراض افراد می‌شود.

گفتنی است، استفاده از کارت سوخت پس از چند ساله وقفه از ۲۲ مردادماه به پمپ بنزین‌های کشور بازگشت و سوخت گیری خودرو منوط به استفاده از آن شد.

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برای سهولت در کار آن دسته از صاحبان خودرو و موتورسیکلتی که به دلایل مختلف از جمله مفقودی یا عدم صدور نوکارت، کارت سوخت در اختیار نداشتند تمهیداتی برای رفع مشکل آن‌ها در نظر گرفت.

بر این اساس مقرر شد، صاحبان خودرو و موتورسیکلت‌های ذکر شده تا زمان دریافت کارت سوخت خود، قادر به استفاده از کارت سوخت جایگاه داران باشند تا به مشکلی از بابت سوختیگیری مواجه نشوند.

اما با گذشت ۱۰ روز از آغاز طرح، استفاده از کارت سوخت جایگاه‌دارها، از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با محدودیت همراه شد و  از تاریخ ۹۸.۶.۱ میزان سوختگیری با کارت آزاد جایگاه در هر بار سوختگیری از ۶۰ لیتر به ۳۰ لیتر کاهش یافت که این موضوع موجب بروز مشکلاتی در برخی از جایگاه ها شده است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.