جمعه, 4 بهمن 1398 :: Friday, 24 January 2020
 
کد خبر: 70205

توان موشکی ایران و هذیان‌گویی ترامپ/ آمریکا از پیشرفت‌های موشکی ایران متعجب خواهد شد

توان موشکی ایران و هذیان‌گویی ترامپ/ آمریکا از پیشرفت‌های موشکی ایران متعجب خواهد شد
رئیس رژیم آمریکا در حالی با عصبانیت درباره توان موشکی و فضایی ایران هذیان‌گویی می‌کند که سخنگوی کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرد آمریکایی‌ها اخباری از پیشرفت‌های موشکی ایران خواهند شنید که تعجب آن‌ها را به همراه خواهد داشت.
پایگاه خبری ریشه

پیشرفت‌های علمی و تکنولوژیک جمهوری اسلامی ایران طی سال‌های اخیر کم‌نظیر بوده و حیرت جهانیان را برانگیخته است؛ این پیشرفت‌های علمی به حدی بوده که موجبات خشم دشمنان ما را فراهم آورده است؛ خشمی که هرازگاهی آنها را به انجام اقدامات مضحک و تمسخرآور می‌کشاند.

تولید علم در ایران، یازده برابر میانگین جهان
مجله نیوساینتیست اعلام کرده که «تولید علم در ایران، یازده برابر میانگین جهان و سریعتر از هر کشور دیگری است. در مقاله منتشره در این مجله معتبر بین‌المللی تصریح شده «اوج‌گیری رشد علمی در ایران از سال ۱۳۶۹ (۱۹۹۰) آغاز شده و رشد علمی ایران از کشور‌های روسیه، هند، برزیل، چین و آفریقای جنوبی (موسوم به پنج قدرت در حال ظهور در جهان) نیز سریع‌تر بوده است».

سیر صعودی رتبه علمی ایران در جهان
اسکوپوس (Scopus) موسسه‌ای است که هرساله رتبه علمی کشور‌ها را از نظر تعداد ارجاعات و استنادات به مقاله‌های علمی صادره از آن کشور اعلام می‌کند. رتبه ایران در پایگاه اسکوپوس همواره سیر صعودی داشته است. جمهوری اسلامی ایران از سال ۲۰۱۲ به این سو همواره جزو هفده کشور برتر علمی دنیا بر اساس شاخص‌های موسسه علم سنجی اسکوپوس بوده است.

موسسه کانادایی «ساینس متریکس» نیز طی گزارشی اعلام کرده است «ایران در دهه‌های اخیر در حوزه‌های علمی استراتژیک نظیر فیزیک، شیمی و هسته‌ای پیشرفت‌های زیادی داشته و به کشوری سرآمد در منطقه غرب آسیا تبدیل شده است».

جایگاه رفیع بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در علوم نوین
پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، ورودی شاخه‌های علوم نوین به کشور تقریبا صفر بود و هیچ مرکزی نه برای توسعه که حتی برای مطالعه بر روی این علوم نیز وجود نداشت، اما جمهوری اسلامی ایران امروزه در حوزه‌های نوین علمی نظیر «سلول‌های بنیادی»، «نانو تکنولوژی»، «هوا و فضا»، «فناوری هسته‌ای» و ... در میان سرآمدان علمی دنیا صاحب مقام و جایگاه است.

دستاوردهای ایران در حوزه فناوری فضایی
موفقیت دانشمندان کشورمان در پرتاب موجود زنده به فضا و پرتاب ماهواره‌های مخابراتی و تصویربرداری و ایجاد پایگاه رصد فضایی از جمله دستاورد‌هایی است که ایران در یک دهه اخیر در حوزه فناوری فضایی به آن دست یافته است. ماهواره‌های «امید»، «رصد»، «نوید»، «فجر»، «کاوشگر پیشگام» از جمله ماهواره‌هایی هستند که طی سالیان اخیر توسط دانشمندان و متخصصان کشورمان در مدار زمین قرار گرفته‌اند.

اقتدار موشکی ایران
در حوزه موشکی نیز پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران به قدری حیرت‌آور و خیره کننده بوده که سبب شده دشمنان نتوانند جلوی عصبانیت خود را بگیرند و طی سالیان اخیر همواره یکی از بهانه‌های اتخاذ تروریسم اقتصادی‌شان علیه ملت ایران، اقتدار موشکی ما بوده است.

منهدم کردن پهپاد جاسوسی گرانقیمت آمریکایی‌ها موسوم به «گلوبال هاوک» یکی از جدیدترین نمونه‌های تجلی اقتدار دفاعی و موشکی ایران اسلامی است.

وقتی در ساعت ۰۴:۰۵ پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، پهپاد ۲۰۰ میلیون دلاری جاسوسی و متجاوز «گلوبال هاوک» آمریکا در حوالی منطقه «کوه مبارک» واقع در شرق استان هرمزگان، در کرانه دریای عمان، هدف سامانه پدافندی سوم خرداد نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و منهدم شد، سپاه پاسداران به فاصله چند ساعت در روز جمعه ۳۱ خرداد، فیلم و تصاویر قطعات پهپاد سرنگون شده آمریکا را منتشر کرد و جهانیان بصورت مستقیم و بدون واسطه، اقتدار دفاعی فرزندان ایران اسلامی را به نظاره نشستند.

البته اقتدار موشکی ایران اسلامی تنها جنبه پدافندی ندارد؛ بلکه در زمینه آفندی نیز اقتدار موشکی ایران چند بار در مواجهه با تروریست‌های تکفیری وابسته به آمریکا و رژیم صهیونیستی و ارتجاع عرب، خودنمایی کرده است.

۱۱ روز بعد از حمله تروریستی عناصر وابسته به داعش به مجلس شورای اسلامی، در تاریخ ۲۸ خرداد ۹۶ نیروی هوافضای سپاه در طی عملیاتی با نام «لیله‌القدر» با شلیک موفقیت‌آمیز ۶ موشک از نوع «ذوالفقار» و «قیام» از استان‌های کرمانشاه و کردستان، مقر فرماندهی تروریست‌های داعش در دیرالزور سوریه را هدف گرفت و خسارات و تلفات گسترده‌ای را به این گروهک وارد آورد. از جمله خسارات وارده به تکفیری‌ها در جریان حمله فوق، می‌توان به انهدام انبار مرکزی سلاح و مهمات اصلی داعش در شمال شهر دیرالزور واقع در منطقه عیاش معروف به «مستودعات عیاش» اشاره کرد. در این مکان علاوه بر انهدام سلاح ومهمات داعش، تعداد ۴ دستگاه تانک و پی‌ام‌پی، دو دستگاه خودروی انتحاری و تعداد زیادی موشک‌های دوربرد منهدم گردید.

دقیقا ۹ روز بعد از آنکه تروریست‌های بزدل در حمله‌ای  به رژه نیرو‌های مسلح در اهواز باعث شهادت ۲۵ تن از هموطنانمان شدند، در بامداد دوشنبه نهم مهر ۹۷، در جریان عملیات «ضربت محرم» نیروی هوافضای سپاه، ۶ موشک میان‌برد از نوع «ذوالفقار» و «قیام» و ۷ پهپاد بمب‌افکن از نوع «سیمرغ» با حمله به مقر سرکردگان گروهک تروریستی داعش در شرق رود فرات که در فاصله ۵۷۰ کیلومتری از سرزمین‌مان واقع شده، ضربه مهلک و سنگینی را به سرکردگان حمله تروریستی اهواز و همچنین تجهیزات و ادوات آن‌ها وارد ساختند.

علت اقدامات مضحک ترامپ در قبال دستاورد‌های موشکی و فضایی ایران چیست؟
بدون تردید یکی از دلایل عمده افزایش فشار‌ها و هجمه‌های دشمنان طی سال‌های اخیر و معتاد شدن آن‌ها به تحریم مردم ایران، همین اقتدار روزافزون ایران اسلامی در همه حوزه‌ها بویژه حوزه‌های موشکی و ماهواره‌ای و  شتاب حرکت علمی کشور و درنوردیده شدن مرز‌های دانش‌های نوین توسط محققان و جوانان ایران اسلامی است. امری که به کابوس سردمداران استکبار جهانی تبدیل شده و آن‌ها را ترغیب به تشدید دشمنی با مردم ایران کرده است.

 آزمایش‌های موشکی و فضایی جمهوری اسلامی ایران دارای تقویم زمانبندی‌شده مشخصی است و در زمان‌های تعیین‌شده برای دستیابی به اهداف علمی، تکنولوژیک و یا عملیاتی به مورد اجرا گذارده می‌شود.

تحرکات تمسخرآمیز دشمنان ملت ایران طی یکی دو روز اخیر از جمله توئیت مضحک رئیس رژیم آمریکا ناشی از همان خشم و عصبانیت آنها از پیشرفت‌های شگرف علمی و فناورانه کشور ماست.

«سید حسین نقوی حسینی» در ارتباط با همین موضوع، اظهار کرد: یکی از دلایل اینکه بسیاری از مجامع جامعه‌شناسی و روان‌شناسی غرب معنقدند که ترامپ تعادل ذهنی ندارد، اظهارنظرهای ضدونقیضی است که از او سر می‌زند.

وی افزود: اگر ایران در دستاوردهای موشکی موفق نیست پس چرا آمریکایی‌ها از برجام خارج شدند و در دنیا داد و فریاد راه انداختند که ما نمی‌گذاریم ایران به تکنولوژی های نوین و موشک دست پیدا کند؛ اگر ما در عرصه موشکی موفق نیستیم لزومی ندارد ترامپ حرص و جوش بخورد و در جهان داد و ما را تحریم کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نمی‌شود که آمریکا ما را به لحاظ موشکی تحریم کند و تحت فشار قرار دهد و آنگاه از طرف دیگر به ما کنایه بزند در عرصه موشکی ضعیف هستید، عنوان کرد: اظهارنظرهای ترامپ درباره فعالیت‌های موشکی ایران برای ملت و دانشمندان ما پشیزی ارزش ندارد.

نقوی حسینی با بیان اینکه ما به دستاوردهای بومی دانشمندان خود باور داریم، گفت: ما گام‌هایی را در آینده برخواهیم داشت که آمریکا‌ها مثل گذشته انگشت تعجب به دهان بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که آمریکایی‌ها فکر نمی‌کردند ما نمی‌توانیم پهپاد رادارگریز و فوق پیشرفته آنها را سرنگون کنیم اما جوانان این مرز و بوم این کار را کردند، یقین بدانید در آینده نیز آمریکایی‌ها اخباری از پیشرفت‌های موشکی ایران خواهند شنید که تعجب آنها را به همراه خواهد داشت.

دشمنان ملت ایران از جمله ترامپ رئیس رژیم آمریکا هنوز نتوانسته‌اند سرنگون شدن پهپاد گرانقیمت‌شان توسط یک سامانه موشکی پدافندی ساخته دست جوانان ایران اسلامی را هضم کنند؛ ترامپ و دار و دسته‌اش هنوز از بابت هدر رفتن ۷ هزار میلیارد دلارشان در منطقه غرب آسیا که آن را برای پیشبرد پروژه شیطانی‌ تجزیه کشورهای منطقه هزینه کردند اما عایدی‌شان، هزیمت و اضمحلال تروریست‌های دست‌ساخته‌شان با موشک‌های نقطه‌زن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود، عصبانی هستند.

به هر روی رئیس رژیم آمریکا در حالی با عصبانیت درباره توان موشکی و فضایی ایران هذیان‌گویی می‌کند که سخنگوی کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرد آمریکایی‌ها اخباری از پیشرفت‌های موشکی ایران خواهند شنید که تعجب آن‌ها را به همراه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.