سه شنبه, 23 مهر 1398 :: Tuesday, 15 October 2019
 
کد خبر: 70089

مقاومت علیه آرامش صهیونیست ها

مقاومت علیه آرامش صهیونیست ها
رژیم صهیونیستی طی چند هفته اخیر در راستای اثبات ماهیت تجاوزکارانه خود، حملاتی را علیه جبهه مقاومت صورت داده است؛ از عراق و سوریه گرفته تا لبنان. آن ها به خوبی می دانند که چنین اتفاقاتی حتما بی پاسخ نخواهد ماند و تا مدت ها ترس از انتقام این اقدامات احمقانه را با خود خواهند داشت.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ریشه

اوایل هفته جاری، خبر تجاوز رژیم صهیونیستی به آسمان لبنان در صدر اخبار جراید مختلف قرار گرفت. در این حمله، دو پهپاد اسرائیلی حریم آسمان لبنان را نقض کرده و وارد این کشور شدند تا عملیات تروریستی را صورت دهند.

حاج محمد عفیف مسئول امور اطلاع رسانی حزب الله در این زمینه به رسانه ها گفته بود پهپاد اول در نزدیکی ضاحیه سقوط کرد و پهپاد دوم نیست که بصورت انتحاری قرار بود عمل کند نیز با برخورد با ساختمان مرکز اطلاع رسانی حزب الله خساراتی را ایجاد کرد. این پهپاد انتحاری حامل مواد منفجره از نوع c4 به وزن 5.5 کیلو گرم بوده است. همچنبن شب قبل از این حمله نیز، صهیونیست ها با جنگنده های خود فرودگاه المزه سوریه را هدف قرار دادند که پدافند هوایی سوریه پیش از برخورد موشک های اسرائیلی آن ها را در آسمان ساقط کرد. از طرفی چندی پیش این رژیم مواضع حشدالشعبی عراق را نیز در خاک این کشور مورد هدف قرار داده بود که خساراتی نیز در پی داشت.

بر اساس ادعای رسانه ها هدف حملات پهپادی به خاک لبنان، ترور یکی از نمایندگان سابق حزب الله که در حال حاضر مسئولیت مهمی در آن دارد بوده است.

این نخستین بار پس از سال 2006 بود که رژیم صهیونیستی بوسیله پهپاد ها، حملاتی علیه حزب الله در خاک لبنان صورت می دهد. این اتفاق نه تنها با واکنش مسئولان حزب الله مواجه شد بلکه دولت لبنان نیز مواضع تندی علیه این حملات اتخاذ کردند.

میشل عون رئیس جمهور لبنان اقدام اخیر رژیم صهیونیستی در نقض حاکمیت کشورش را به منزله «اعلام جنگ» علیه لبنان دانست. عون در استقبال از یان کوبیچ هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد در لبنان تاکید کرد دو تجاوز اسرائیل به منطقه ضاحیه در بیروت و قرارگاه جبهه خلق برای آزادی فلسطین- فرماندهی کل، در منطقه بقاع (نقطه مشترک مرزی با سوریه) به منزله اعلام جنگ علیه ما بوده است.

رئیس جمهور لبنان افزود: این اقدامات، این حق را برای لبنان محفوظ می دارد تا از سرزمین و حاکمیتش دفاع کند. میشل عون همچنین پس از مشاوره با نخست وزیر، برای بررسی پیامدهای اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی، نشست اضطراری شورای عالی دفاع را خواستار شد.

سعد الحریری نخست‌وزیر لبنان نیز در دیدار با سفرا و نمایندگان 5 کشور عضو دائم شورای امنیت گفت که در پی نقض حاکمیت لبنان، نقض قطعنامه 1701 و هدف قرار دادن یک منطقه غیرنظامی توسط اسرائیل لبنان به شورای امنیت شکایت خواهیم کرد.

سید نصرالله

سیدحسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم دومین سالگرد آزادسازی تپه‌های عرسال در شرق لبنان از دست تروریست‌های تکفیری گفت: «رژیم اسرائیل رسما اعتراف می‌کند که این حمله را انجام داده است. این  نقض قواعد درگیری است که بعد از جنگ جولای برقرار شد. این تجاوز بزرگ و خطرناکی است. اگر در قبال این تجاوز خطرناک سکوت شود، مقدمه ای برای مسیر خطرناکی علیه لبنان خواهد بود و هر دو روز یک پهپاد انتحاری این ساختمان و این مکان و این جامعه را هدف قرار خواهد داد. یعنی تکرار سناریوی عراق که اکنون در جریان است. در سناریوی عراق که از چند هفته پیش آغاز شد، انبارهای الحشد الشعبی با پهپاد هدف قرار می‌گیرد و اسرائیل به طور تلویحی مسئولیت آن را می‌پذیرد و افتخار می‌کند. عراقی‌ها چطور با این امر برخورد می‌کنند، به خودشان مربوط است، اما از نظر ما در لبنان، ما اجازه چنین روندی را نمی‌دهیم. هر کاری برای جلوگیری از ایجاد روندی از این نوع انجام خواهیم داد.دولت آن را محکوم کرده و می‌گوید که تجاوزی صورت گرفته است و شکایت می‌کند. این خوب است، اما روند را متوقف نخواهد کرد. ما در مقاومت هرگز اجازه چنین روندی را با هر هزینه ای نخواهیم داد. زمانی که هواپیماهای اسرائیلی می‌آمدند و محلی را در لبنان بمباران می‌کردند و در فلسطین اشغالی در امان بودند، گذشته است.»

تحلیلگران مسائل خاورمیانه معتقدند که پاسخ حزب الله به این تجاوزات بی شک، شدید و سخت خواهد بود. عبدالباری عطوان در یادداشتی نوشت: اسرائیلی ها شب گذشته نتوانستند بخوابند. زیرا این مرد [نصرالله] اگر حرفی بزند، آن را عملی می کند. نتانیاهو قواعد بازی را نقض کرد و تصور کرد حزب الله پاسخ نخواهد داد و مانند حشد الشعبی در عراق سکوت خواهد کرد، چنانکه 4 یا 5 حمله در کمتر از یک ماه گذشته علیه نیروهای حشد الشعبی صورت گرفت.

حزب الله

وی افزود: این تجاوزگری همچنین علیه سوریه بود و مستلزم پاسخ دادن است. ممکن است پاسخ به اسرائیل از سوریه، لبنان و عراق باشد. اما به طور قطع، حزب الله پاسخ خواهد داد. بدون شک زمان بزن در رو برای هواپیماهای اسرائیلی در آسمان لبنان پایان یافته است.

در پی اظهارات مسئولان حزب الله و همچنین دولتمردان لبنانی، نشست های فوق العاده و اضطراری در مرکز مدیریت بحران های داخلی رژیم صهیونیستی برگزار شد. تدابیر شدید امنیتی نیز در فلسطین اشغالی اندیشیده شده است. این ها نشان از وحشت شدید صهیونیست ها از انتقام سخت حزب الله در راستای دفاع از لبنان دارد. دولت نتانیاهو و شخص او به خوبی می دانند که این اشتباه بزرگ می تواند با واکنش سخت حزب الله روبرو شود و دیر یا زود گریبان آنها را خواهد گرفت. حملات اسرائیل به جبهه مقاومت طی مدت اخیر افزایش یافته و این همان اتفاقی است که به اعتقاد تحلیلگران و کارشناسان، به معنای واقعی بازی با آتشی است که دستان عاملانش را به شدت خواهد سوزاند.

 

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.