شنبه, 27 دى 1399 :: Saturday, 16 January 2021
 
کد خبر: 70051

قیمت ۹۸ میلیون تومانی هر فیلتر جاذب دوده اتوبوس!

قیمت ۹۸ میلیون تومانی هر فیلتر جاذب دوده اتوبوس!
مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: هر فیلتر طبق قرار داد ۹۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بر اساس نرخ ارز زمان انعقاد قرارداد در آبان ماه ۹۷ محاسبه و اقدام شده است.
پایگاه خبری ریشه

درباره نصب فیلتر‌های جاذب دوده روی اتوبوس‌‌های شهری اظهار کرد: نصب 100 عدد فیلتر در دو بخش پنجاه دستگاهی صورت می‌پذیرد که بخش اول به محض دریافت در انتهای شهریور ماه به مدت یک ماه نهایتا تا پایان مهر نصب می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش دوم نیز در پایان فصل پائیز به مدت یک ماه نصب خواهد شد، ادامه داد: هر فیلتر طبق قرار داد 98 میلیون و 800 هزار تومان بر اساس نرخ ارز زمان انعقاد قرارداد در آبان ماه 97 محاسبه و اقدام شده است.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران تصریح کرد: پروژه اولیه تأمین فیلترهای جاذب دوده با راندمان 98 درصد حذف دوده در اتوبوس‌های نصب شده توانست نتایج مطلوبی را داشته باشد که بر این اساس و تائید شرکت کنترل کیفیت هوا مبنی مثبت بودن نتایج اجرای طرح، شهرداری تهران به منظور اجرائی شدن قانون هوای پاک و علی رغم مشکلات و هزینه‌های فراوان بر آن شد تا اتوبوس‌های دو کابین خود را به فیلتر دوده تجهیز کند.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به ابلاغ مصوبه 10 اردیبهشت سال 93 هیئت وزیران و اصلاحیه آن در سال 94 مبنی بر «منوط شدن شماره‌گذاری همه خودروهای سنگین و نیمه سنگین دیزلی درون‌شهری با رعایت استاندارد یورو6 و یورو4 به همراه نصب فیلتر جاذب ذرات معلق» و اجرای آن از طریق معاونت راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با زمان بندی اجرا از تاریخ مهرماه 95 و همچنین الزام خودروسازان نسبت به ارائه زمان بندی اجرا از طریق وزارت صنعت به سازمان محیط زیست و عدم شماره‌گذاری خودروهای فاقد فیلتر جذب دوده، این شرکت بر اساس سیاست‌ها و راهبردهای برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران و بودجه مصوب سال 97 نسبت به انعقاد قرارداد خرید 100 فیلتر جذب دوده متناسب با خودروهای ناوگان اتوبوسرانی اقدام کرده است.

سنندجی تصریح کرد: در صورت انجام به موقع تعهدات از سوی خودروساز طرف قرارداد تا پایان مهر ماه سال جاری، تعداد 50 عدد از این فیلتر بر روی اتوبوس‌های فعال ناوگان نصب و مابقی نیز تا پایان سال آماده و به تدریج نصب خواهد شد.

وی گفت: با توجه به برنامه‌های آتی بازسازی و نوسازی ناوگان و با در نظر گرفتن پتانسیل خودروسازان درصورت تأمین منابع و اختیارات لازم تهیه و نصب 300 دستگاه فیلتر جذب دوده دیگر تا پایان سال 99 پیش بینی و در دستور کار قرار دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.