پنجشنبه, 26 فروردين 1400 :: Thursday, 15 April 2021
 
کد خبر: 70022

چرا پزشکان برای نصب کارتخوان درخواست آموزش کرده بودند؟

چرا پزشکان برای نصب کارتخوان درخواست آموزش کرده بودند؟
مدیرکل تنظیم مقررات و نظارت بر برون‌سپاری سازمان مالیاتی درباره دلیل درخواست پزشکان برای آموزش نصب کارتخوان که واکنش های زیادی را برانگیخت، توضیحاتی ارائه کرد.
پایگاه خبری ریشه

علی رستم‌پور بابیان اینکه الزام ثبت کارتخوان از 22 مرداد به 15 شهریور 98 تغییر کرده است، گفت: بنا به درخواست سازمان نظام پزشکی استفاده از کارتخوان متصل به سازمان امور مالیاتی در مطب پزشکان، به نیمه شهریور موکول شد و از ابتدای مهر 98 اعمال و محاسبه می شود.

مدیرکل تنظیم مقررات و نظارت بر برون‌سپاری سازمان مالیاتی افزود: آنچه که باعث تغییر زمان ثبت کارتخوان در مطب شد صرفاً آموزش استفاده از کارتخوان نبود بلکه ابهامات فنی و زیر ساختی برای اتصال به نظام مالیاتی باعث این تغییر زمان الزام شد.

رستم پور با بیان اینکه پزشکان تخصص خاص خود را دارند و انتظار داشتن اطلاعات مالی و حسابرسی نیست، افزود: پیش از این برخی از مطب پزشکان از دستگاه کارتخوان استفاده می کردند اما شرایط اتصال اطلاعات حساب بانکی آنها بعنوان پایانه فروشگاهی به نظام مالیاتی آماده به کار نبود.

او گفت: باید حافظه مالیاتی روی سرور های شرکت های ارائه خدمات پرداخت یا "پی اس پی" نصب شود تا اطلاعات مالی مطب بدون دخل و تصرف در سازمان نظام مالیاتی ذخیره شود.

رستم‌پور با بیان اینکه از  12 شرکت ارائه خدمات پرداخت دعوت شده 10 شرکت اعلام آمادگی کرده اند، گفت: پزشکان می توانند بکمک این شرکت ها و بانک مرکزی همه کارتخوان های پزشکان قابل ثبت خواهد داشت.

او با اشاره به اینکه فهرست اصناف دیگر نیز بزودی اعلام می شود، افزود: از اول مهرماه تمام درمانگاه ها و مطب پزشکان باید دو نشان آرم مالیاتی و بارکد را روی قبض پرداختی داشته باشد.

مدیرکل تنظیم مقررات و نظارت بر برون‌سپاری سازمان مالیاتی افزود: این کارتخوان‌های خاص با بارکدهای مخصوص نام پزشک، محل و زمان درمان، مبلغ صورت حساب و غیره را ارائه می‌کند تا جای هیچگونه شبهه‌ای درباره عملکرد آن‌ها وجود نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.