پنجشنبه, 16 مرداد 1399 :: Thursday, 6 August 2020
 
کد خبر: 69873

پیش بینی افزایش قابل توجه استفاده از کارت سوخت شخصی با مصوبه جدید دولت

پیش بینی افزایش قابل توجه استفاده از کارت سوخت شخصی با مصوبه جدید دولت
پیش بینی می‌شود با مصوبه جدید دولت در خصوص محدود شدن سقف سوخـت‌گیری با کارت سوخت جایگاه‌داران، سهم سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی به طور قابل توجهی افزایش یابد.
پایگاه خبری ریشه

از بامداد روز 22 مردادماه (11 روز پیش) با اجرای مصوبه دولت و در راستای هماهنگی‌های قبلی صورت‌گرفته بین سران قوا، به‌منظور رصد و مدیریت کامل عرضه سوخت در کشور، استفاده از کارت سوخت شخصی به‌هنگام سوخت‌گیری در جایگاه‌های عرضه بنزین الزامی شد.

با گذشت 10 روز از این الزام قانونی، (22 مردادماه تا اول شهریورماه) تنها 5 تا 6 درصد از مردم در سراسر کشور از کارت سوخت شخصی خود استفاده می‌کردند که عمده دلایل این عدم استقبال از توصیه دولت برای استفاده از کارت سوخت شخصی را می‌توان در عدم تفاوت در استفاده از کارت سوخت شخصی و کارت جایگاهدار و در دسترس بودن آسان کارت جایگاهدار بر روی هر نازل و سرعت در سوخت گیری دانست.

از روز گذشته با مصوبه جدید دولت، محدودیتی در سوخت گیری با کارت‌های سوخت جایگاه‌داران اعمال شد؛ به طوری که سقف هر بار سوختگیری با کارت جایگاهداران به 30 لیتر رسید. اگرچه در برخی جایگاه‌ها پیش از این نیز (در روزهای گذشته) محدودیت سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌دار تا 40 لیتر وجود داشت، اما با ابلاغ مصوبه جدید از روز گذشته، در تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت سراسر کشور، سقف سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌دار به 30 لیتر رسید.

روابط عمومی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران روز گذشته در این خصوص اعلام کرد: "پیرو اطلاع رسانی های قبلی به اطلاع می رساند از تاریخ روز جاری 98/6/1 میزان سوختگیری با کارت آزاد جایگاه در هر بار سوختگیری از 60 لیتر به 30 لیتر کاهش یافته است . بدینوسیله به هموطنان عزیز تاکید میگردد جهت سهولت در سوختگیری از کارت سوخت شخصی خود استفاده نمایند. یادآوری می گردد میزان لیتراژ در هر بار سوختگیری با کارت سوخت شخصی  همان 60 لیتر است. ضمنا چنانچه به هر دلیلی مراجعان محترم کارت سوخت بهمراه نداشته باشند در کلیه جایگاهها کارت آزاد موجود است."

پیش بینی می‌شود با این مصوبه جدید، سهم سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی به طور قابل توجهی افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.