شنبه, 28 دى 1398 :: Saturday, 18 January 2020
 
کد خبر: 69742

افزایش اختلافات زوجین در نتیجه اعتیاد به فضای مجازی

افزایش اختلافات زوجین در نتیجه اعتیاد به فضای مجازی
روانشناس اجتماعی از افزایش اختلافات زوجین در نتیجه اعتیاد یکی از آن‌ها به فضای مجازی خبر داد و گفت: باید سواد رسانه‌ای برای استفاده از فضای مجازی افزایش یابد.
پایگاه خبری ریشه

محمدرضا ایمانی کارشناس اجتماعی با اشاره به افزایش اختلافات زناشویی در پی اعتیاد یکی از آن‌ها به فضای مجازی، گفت: باید در این حوزه افزایش دانش صورت گرفته و مزایا و معایب این حوزه مشخص شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه استفاده از فضای مجازی به بیراهه کشیده شده است، تصریح کرد: ورود به حریم خصوصی افراد و مشکلاتی از این دست از مواردی است که استفاده‌های مناسب از فضای مجازی را مختل کرده است.

ایمانی با تاکید بر اینکه خیانت، روابط ناسالم و ناهنجاری‌های رفتاری از آسیب‌های استفاده نامناسب از فضای مجازی است، گفت: متاسفانه فضای مجازی همه جای زندگی افراد را گرفته و فرصتی برای تعامل اعضای خانواده با یکدیگر باقی نگذاشته است.

این روانشناس اجتماعی با بیان اینکه علی رغم جذابیت بسیار فضای مجازی وابستگی افراد را به موبایل بیشتر کرده است، افزود: موبایل امروزه سهم گفتگو، فکر کردن و حتی ارتباط موثر بین افراد خانواده را به حداقل رسانده است.

وی راه رهایی از مضرات فضای مجازی را در افزایش خودآگاهی و رشد سواد رسانه‌ای دانست و گفت: باید تعریف دقیقی از نیاز خود از فضاسی مجازی داشته و با برنامه ریزی اقدام به حضور در این فضا داشته باشیم.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.