پنجشنبه, 28 شهريور 1398 :: Thursday, 19 September 2019
 
کد خبر: 69689

تفکرات مشترک آمریکا و اسرائیل در نژادپرستی

تفکرات مشترک آمریکا و اسرائیل در نژادپرستی
پایگاه هاآرتص در گزارشی ضمن اشاره به ممنوعیت ورود نمایندگان زن کنگره آمریکا به اراضی اشغالی می‎نویسد که این اقدام اسرائیل در ادامه قوانین نژادپرستانه این رژیم است.
پایگاه خبری ریشه
پایگاه هاآرتص در گزارشی نوشته است که دولت آمریکا شاید نتانیاهو را ودار نکرد تا ورود نمایندگان زن مسلمان کنگره یعنی ایلهان عمر و رشیده طلیب را به اراضی اشغالی ممنوع کند اما این نتانیاهو است که خود تفکر نژادپرستانه را سرپرستی می‌کند و همین تفکر، انسانیت فلسطینی‌ها را خدشه دار می‌کند. تفکری که به طور کامل با  تفکرات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مشترک است.
تصمیم رژیم صهیونیستی مبنی بر ممنوعیت حضور زنان مسلمان کنگره آمریکا در دیدار رسمی از اراضی اشغالی نتیجه اشتراک ایدئولوژیک میان دونالد ترامپ و کابینه اسرائیل است.

هاآرتص می‎افزاید: هدف مشترک ترامپ و نتانیاهو برای عادی سازی رژیم آپارتاید اسرائیل و اشغال دائمی فلسطین نشان دهنده انکار حق فلسطینی‌ها برای داشتن آزادی و همچنین تجاوز آشکار قوانین بین الملل، قطعنامه‌های سازمان ملل و قوانین اساسی نظام بین الملل است.

واقعیت ستمگرانه‌ای که فلسطینی ها در آن زندگی می‌کنند مشهود است،  همچنین برنامه رژیم صهیونیستی برای تبدیل اشغالگری خود به الحاقگری سرزمین‎هخای فلسطینی یک جنایت جنگی تحت قوانین بین المللی است که توسط دولت آمریکا به طور کامل تأیید شده است.
نپذیرفتن ورود رشیده طلیب و ایلهان عمر در حقیقت ادامه اجرای قوانین نژادپرستانه و تبعیض آمیز اسرائیل است که همچنان مانع از اجرای حق مسلم فلسطینی‎ها می‌شود. این امر حاکم بر یک ایدئولوژی بسیار نژادپرستانه است که به وضوح شهروندان فلسطینی را تحقیر و تحریک می‌کند.
ترامپ نتانیا هو

 

در واقع آن چیزی که اسرائیل و دولت آمریکا از آن به عنوان "اجرای قانون" یاد می‌کنند هرگز بر اساس قوانین بین المللی در نظر گرفته نمی‌شوند. چنین قوانینی با منشور سازمان ملل و کنوانسیون‌های بین المللی اساسی مغایرت دارد.
قانونی که آمریکا و اسرائیل به استناد آن مانع از ورود ۲ نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا شدند در واقع " قانونی ضد جنبش فلسطینی بی دی اس " به شمار می‌آید.
این اقدام یکی از نفرت انگیزترین تلاش‌های اسرائیل علیه درخواست آزادی فلسطینی‌ها و احترام به حقوق بشر است. همچنین بر اساس این قانون، اسرائیل به دنبال اخراج مدیر منطقه‌ای سازمان بین المللی حقوق بشر است.
هیچ کس نمی‌تواند بدون اسرائیل به فلسطین سفر کند. در نتیجه، هزاران شهروند آمریکایی با تابعیت فلسطینی، از جمله نماینده کنگره آمریکا رشیده طلیب از این موضوع متاثر شده‎اند.

 

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.