پنجشنبه, 28 شهريور 1398 :: Thursday, 19 September 2019
 
کد خبر: 69674

آمریکا ماهانه ۴ میلیارد دلار در جنگ افغانستان هزینه می کند

آمریکا ماهانه ۴ میلیارد دلار در جنگ افغانستان هزینه می کند
نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ از جنگ بی انتهای افغانستان و صرف ماهانه ۴ میلیارد دلار برای آن انتقاد کرد.
پایگاه خبری ریشه

تولسی گابارد که خود در جنگ عراق به عنوان نیروی امدادی شرکت داشته و اکنون عضو مجلس نمایندگان آمریکا است، روز یکشنبه در کلیپ تبلیغاتی خود اظهار کرد: ما هر ماه ۴ میلیارد دلار برای جنگ در افغانستان هزینه می کنیم. چطور می توانیم به چشمان کهنه سربازانمان نگاه کنیم و به آنها بگوییم پولی برای خدمات سلامتی آنها نداریم؟

وی افزود: به عنوان رئیس جمهوری(در صورت انتخاب) من برای پایان دادن به این جنگ اقدام خواهم کرد، نیروهایمان را بازمی گردانم و با کهنه سربازانمان با احترام به خدماتشان رفتار می کنم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بارها علیه جنگ های آمریکا در خاورمیانه اظهار نظر کرده و همواره خواستار بازگرداندن نیروهای آمریکایی به خانه هایشان بوده است.

گفته می شود در جنگ عراق نزدیک به پنج هزار نفر از نیروهای آمریکایی کشته شده اند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر ۲۰۲۰ برگزار می شود و نامزدهای این انتخابات در حال رقابت های درون حزبی به سر می برند.
۲۵ نامزد دموکرات به مرحله ابتدایی راه یافته بودند که تا کنون چهار نفر آنان از ادامه رقابت ها انصراف داده اند. قرار است دور بعدی مناظره این نامزدها ۱۲ و ۱۳ سپتامبر برگزار شود.

 با توجه به شرایط انتخابات، پیش بینی می شود تعداد کمتری از نامزدهای دموکرات بتوانند حد نصاب لازم را به دست آورند و در این دور از مناظره حضور یابند.

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.