سه شنبه, 12 مرداد 1400 :: Tuesday, 3 August 2021
 
کد خبر: 69528

گاردین: دو سوم از زندانیان در انگلیس پس از آزادی بار دیگر مرتکب جرم می‎شوند

گاردین: دو سوم از زندانیان در انگلیس پس از آزادی بار دیگر مرتکب جرم می‎شوند
 گاردین در گزارشی نوشت، دو سوم از افرادی که در گذشته سابقه زندان رفتن در انگلیس داشتند علاوه بر کارتن خوابی و بی خانمانی در مدت یک سال مجدداً مرتکب جرم می‌شوند.
پایگاه خبری ریشه

ر اساس یک تحقیق در انگلیس افراد بی خانمان در این کشور که در گذشته سابقه زندان رفتن داشتند احتمال آنکه مجدداً مرتکب جرم شوند بسیار زیاد است.

وزارت دادگستری انگلیس می‎گوید تمام زندانیان بزرگسالی که در سال ۲۰۱۶ از زندان آزاد شدند، ۶۷ درصد از این افراد یا کارتن خواب بودند یا بی خانمان که در مدت یک سال مجدداً مرتکب جرم شدند.

افرادی که در خوابگاه‌های موقت و یا حتی بدون سرپناه به سر می‌بردند میزان ارتکاب مجدد جرایم آن‌ها بیشتر و در حدود ۵۴ درصد بوده است. این میزان برای افرادی که خانه دائمی دارند و یا در اقامتگاه موقت زندگی می‌کنند ۴۳ درصد بوده است.

اندرو نیلسون، مدیر کمپین موسسه خیریه‌ در امور اصلاحات کیفری می‌گوید، داشتن مسکن برای کسانی که از زندان آزاد می‌شوند امری ضروری است تا آنان را از ارتکاب مجدد جرایم دور نگاه دارد. همچنین علاوه بر مسکن، اشتغال در راستای آن نیاز قرار می‌گیرد.

فیلیپ یک مجرم سابقه دار است که سابقه ۲ دهه دزدی و مصرف مواد مخدر داشته است. این فرد پس از آزادی از زندان در چندین موقعیت کارتن خواب بوده است.

این فرد می‌گوید، کارتن خوابی من باعث شد تا دوباره در کنار افرادی قرار بگیرم که مرا به راه خلاف کشانده‎اند.

مت داونی مدیر سیاستگذاری موسسه خیریه بی خانمان‌ها می‌گوید، این موضوع یک مشکل قابل پیش بینی و چرخه‌ای است که در واقع تنها پاسخ آن رفع مشکل مسکن افرادی است که از زندان آزاد می‌شوند و قصد دارند زندگی تازه‌ای را آغاز کنند.

در سال ۲۰۱۶، ۲۰۹ مجرم بزرگسال از زندان آزاد شدند که مسکن داشتند. این در حالی است ۴۶۳۲ نفر بی خانمان و ۲۸۱۵ دارای اسکان موقت بودند.

وضعیت اسکان ۲۴۹۶۷ زندانی سابق نشان می‌دهد که ۵۱ درصد از آنان در مدت یک سال مرتکب جرم شدند.

آگوست گذشته، نگرانی‌ها در مورد شمار زندانیان سابق که احتمال کارتن خواب بودن آن‌ها بیشتر است در حالی افزایش یافت که آمار وزارت دادگستری انگلیس نشان داد طی ۳ سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار زندانی پس از آزاد شدن بدون مسکن و یا در مسکن ناشناس زندگی کردند.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.