شنبه, 28 دى 1398 :: Saturday, 18 January 2020
 
کد خبر: 69450

مردم به خدمات مشاوره در فضای مجازی اعتماد نکنند

مردم به خدمات مشاوره در فضای مجازی اعتماد نکنند
عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان و روانشناس، از اعتماد مردم به برخی تبلیغات فضای مجازی در خصوص خدمات مشاوره، روانشناسی و طالع بینی و فال انتقاد کرد.
پایگاه خبری ریشه

تقی ابوطالبی احمدی عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان و روانشناس از اعتماد مردم به برخی تبلیغات فضای مجازی در خصوص خدمات مشاوره و روانشناسی انتقاد کرد و گفت: بسیاری از این صفحات ایجاد شده در فضای مجازی تقلبی بوده و صاحبان آن‌ها در این حوزه‌ها تخصصی ندارند.

وی با بیان اینکه برخی صفحات در اینستاگرام و سایر فضا‌های مجازی بدون کمترین تخصص در حال ارایه مشاوره به مردم و اخذ وجوه بسیار هستند، تصریح کرد: انجام هر گونه تست روانشناسی و تحلیل آن باید از سوی متخصص این حوزه انجام شود از این رو مردم نباید به این نوع تبلیغات در فضای مجازی اعتماد کنند.

ابوطالبی احمدی با تاکید بر ضرورت تشدید نظارت بر فضای مجازی از سوی دستگاه‌های مسئول، گفت: متاسفانه مردم به عواقب اعتماد به سایت‌ها و فضای مجازی تقلبی که خدمات مشاوره ارایه می‌کنند واقف نیستند.

وی با بیان اینکه متاسفانه صفحات بسیاری در فضای مجازی به فال گیری و طالع بینی اختصاص یافته است، افزود: فعالیت آزادانه چنین سایت‌ها و صفحاتی نیز نشان از ضعف نظارت‌ها دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان و روانشناس، با تاکید بر اینکه سازمان نظام روانشناسی، پلیس و همچنین سایر دستگاه‌های نظارتی باید در خصوص محتوای منتشر شده در فضای مجازی حساس‌تر باشند، تصریح کرد: در کشور‌های پیشرفته نظارت بر فضای مجازی به گونه‌ای است که اجازه فعالیت به صفحات و سایت‌های تقلبی و بدون تخصص داده نمی‌شود این موضوع در کشور ما نیز باید پیگیری شود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.