• افزایش ناآرامی در عراق؛ نتیجه سفر مقامات آمریکا

    افزایش ناآرامی در عراق؛ نتیجه سفر مقامات آمریکا

    پس از سفرهای اخیر دو مقام عالی رتبه آمریکا به عراق شاهد شدت پیدا کردن ناآرامی‌ها در عراق و حمله به کنسولگری ایران در نجف بودیم که قطعاً یکی دیگر از قطعات پازل توطئه آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن در راستای تخریب روابط میان ایران و عراق بود.
شنبه, 16 آذر 1398 :: Saturday, 7 December 2019
 
کد خبر: 69446

طرح جدید آموزش مفاهیم اقتصاد مقاومتی به کودکان و دانش آموزان

طرح جدید آموزش مفاهیم اقتصاد مقاومتی به کودکان و دانش آموزان
یک کارشناس اقتصادی معتقد است، ترویج عملی فرهنگ اقتصاد مقاومتی بایستی از مدارس و در بین کودکان هم آغاز شود.
پایگاه خبری ریشه

مهدی طغیانی  با بیان اینکه در بحث عمل به اقتصاد مقاومتی موضوع گفتمانی و فضای فرهنگی آن طور که باید دیده نشده است، گفت: فرهنگ کار،‌ مصرف، تولید، بهره وری، استفاده بهینه از منابع، فرهنگ مبادلات و تجارت از جمله موضوعاتی است که اقدامات لازم برای گسترش آنها صورت  نگرفته است.

استاد دانشگاه اصفهان با بیان اینکه، ترویج عملی فرهنگ اقتصاد مقاومتی بایستی از مدارس و در بین کودکان هم آغاز شود، گفت: ضعف در این موارد تنها صورت مساله است و راهکار آنها در مباحث فرهنگی و تربیتی است. بر این اساس بایستی محصولاتی تولید و در فضای مدارس و رسانه‌‌ها ترویج شود تا ضعفهای اشاره شد برطرف گردند.

به گفته این کارشناس اقتصادی، خروجی این مباحث از آنجا که کودکان روی خانواده  موثرند هم میتواند در شرایط فعلی اثر گذار باشد و هم در فرهنگ نسل بعد نیروی کار تحولات خود را ایجاد کند.

وی گفت: تعلیم و تربیت اقتصادی جنبه‌های مختلفی دارد که در حال حاضر در حوزه محصولات آموزشی اقداماتی انجام شده است.

این کارشناس حوزه اقتصاد مقاومتی تاکید کرد، برای کودکان 6 تا 8 سال و همچنان برای 10 تا 12 ساله با توجه به اقتضائات سنی آنها محصولاتی را آماده کرده‌ایم که همانطور که اشاره شد می‌تواند چه امروز و چه سالهای آینده تاثیرات قابل توجهی داشته باشد.

طغیانی گفت: برای محصلان 13 تا 15 سال در مقطع دبیرستان برنامه جداگانه‌ای در نظر گرفته ایم تا مفاهیم اقتصاد مقاومتی به آنها آموزش داده شود. این اموزشها  بیشتر جنبه آموزشی و کارگاهی دارد تا فرهنگ کار و مصرف بهینه در جامعه نهادینه شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.