چهارشنبه, 30 مرداد 1398 :: Wednesday, 21 August 2019
  • روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    یکی از مصادیق برائت از مشرکین که در پیام مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته بود، به‌معنی نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست و پشتیبانان و کمک‌کنندگان آن است. رژیم غاصب و ظالم صهیونیستی در کودک‌کشی، تبحر زیادی دارد و در طول حیات ننگین و نامشروع این رژیم سرطانی، هزاران کودک مظلوم فلسطینی به دست جلادان غاصب صهیونیست کشته شده‌اند.
 
کد خبر: 69429

ازسرگیری پروازها بین تهران و بلگراد در تابستان امسال

ازسرگیری پروازها بین تهران و بلگراد در تابستان امسال
پروازهای برنامه‌ریزی شده بین تهران و بلگراد در تابستان سال جاری دوباره برقرار می شود.
پایگاه خبری ریشه

پروازهای برنامه‌ریزی شده بین تهران و بلگراد در تابستان سال جاری دوباره برقرار می شود. اولین پرواز سال جاری بین پایتخت‌های صربستان و ایران در جولای انجام شد. این پرواز توسط خط هوایی خصوصی ماهان ایر ایران صورت گرفت.

 خط هوایی ماهان ایر در اوت 2018 این مسیر هوایی را بر اثر فشار آمریکا تعلیق کرده بود.

 ایران ایر نخستین بار در ژانویه 2018 پروازهای بین بلگراد و تهران را برنامه‌ریزی کرد. این مسیر هوایی در 2018 پس از برداشتن  الزامات ویزا برای اتباع ایرانی که به صربستان سفر می‌کنند راه اندازی شد. این یک تصمیم سیاسی با هدف افزایش درآمد گردشگری در دو کشور بود.

 دولت های صربستان و ایران در رسیدن به این هدف موفق بودند و افزایش ورود گردشگران در سال بعد این را نشان می داد. تا ماه مارس، پروازهای بین تهران و بلگراد برای کل تابستان فروخته شده بودند.

 موفقیت این مسیر جدید قابل توجه بود. پس از ایران ایر، دو ناوگان هوایی دیگر هم در همان تابستان پرواز به بلگراد را راه اندازی کردند. در مارس 2018، قشم ایر دو پرواز هفتگی در ماه مارس و ماهان ایر دو پرواز در هفته در آوریل اجرا کردند.

 بدون شک آزاد کردن ویزا بین صربستان و ایران باعث این ارتباط قوی هوایی بین دو کشور و ترافیک بالای مسافران شده بود.

 با بالا گرفتن تنش ها بین ایران و آمریکا، در تابستان 2018 خطوط هوایی بیشتری ارتباط خود را با ایران قطع کردند.

سه ناوگان هوایی در 2018 پرواز از ایران به بلگراد را آغاز کردند. هر سه آنها موفقیت بالایی در این پرواز ها داشتند ولی هیچ کدام از تابستان 2018 نتوانستند به پرواز بین این دو کشور ادامه دهند.

 دولت صربستان در اکتبر 2018 دوباره لزوم صدور ویزا برای ایرانی ها را تصویب کرد و دلیل آن را سوءاستفاده پناهجویان از سیستم ویزای آزاد اعلام کرد. صربستان تنها کشور اروپایی بود که ایرانی ها می توانستند بدون ویزا به آن سفر کنند. به علاوه، این کشور نزدیک به اتحادیه اروپا قرار دارد که مقصد بسیاری از پناهجویان است.

 

منبع : سیمپل فلایینگ

 

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.