سه شنبه, 26 شهريور 1398 :: Tuesday, 17 September 2019
 
کد خبر: 69120

روحانی: آن ملتی توانمند و قدرتمند است که یکپارچه باشد

روحانی: آن ملتی توانمند و قدرتمند است که یکپارچه باشد
رئیس جمهور با بیان اینکه سیاست خارجی روابط تنگاتنگی با ملت دارد، گفت: آن ملتی توانمند و قدرتمند است و می‌تواند در مواضع مختلف خود مسیرش را طی کند که یکپارچه باشد. تکه تکه و جدا شدن بخش‌های مختلف منابع قدرت یک ملت، از توان آن می‌کاهد.
پایگاه خبری ریشه
حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز و در دیدار با وزیر و مدیران ارشد وزارت امور خارجه گفت: سیاست خارجی ویژگی‌های خاصی دارد و روابط تنگاتنگی باملت دارد.
رئیس جمهور افزود: ملت در یک جا محدوده‌ای است که داخل را از خارج جدا می‌کند در واقع مرز‌های جغرافیایی و مرز‌های سیاسی، داخل و خارج، خودی و بیگانه، ملیت و همبستگی ما را کامل‌تر می‌کند.
وی تصریح کرد: یعنی وقتی ما می‌گوییم سیاست خارجی، منظورمان نحوه تعامل یک ملت و یک کشور با بیرون و دیگران است. پس بنابر این سیاست خارجی نمی‌تواند سیاستی باشد که معطوف به یک جناح، حزب، یک جمع باشد بلکه مربوط به کل ملت ایران است.
روحانی تاکید کرد: وزارت خارجه و شخص وزیر خارجه وقتی در سیاست بیرونی و خارجی ما حرف می‌زند و یا حضور می‌یابد، به عنوان نماینده کل ملت ایران است و نه نماینده یک گروه و جناح و به همین دلیل دیپلماسی و سیاست خارجی‌مان باید یکپارچه باشد اگر ملت یکپارچه می‌خواهیم.
رئیس جمهور افزود: آن ملتی توانمند و قدرتمند است و می‌تواند در مواضع مختلف خود مسیرش را طی کند که یکپارچه باشد. تکه تکه و جدا شدن بخش‌های مختلف منابع قدرت یک ملت از توان آن می‌کاهد.
وی یادآور شد: آن ملتی توانمند است و می‌تواند در برابر قدرت‌های خارجی بایستد که همه ملت آن یکپارچه باشد.
روحانی گفت: البته سیاست خارجی برای ما که دوران قبل و بعد از انقلاب را دیده‌ایم و ملت ما یک انقلاب بزرگ مردمی، اسلامی و ملی را به ثمر رساندند، یکی از ویژگی‌های اصلی انقلاب ما، استقلال بود که در شعار مردم ما به عنوان اولویت مهم متجلی بود. اینکه وابستگی ما به قدرت‌های خارجی قطع شد.
رئیس جمهور تاکیرد کرد: در انقلاب، مردم یکی از تحقیر‌های بزرگی که شاید قرن‌ها به آنها تحمیل شده بود و آن تحقیر در برابر قدرت‌های بیگانه و تسلیم شدن و سر فرود آوردن، بود را برداشتند؛ ملت ما مستقل شد.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.