سه شنبه, 17 تير 1399 :: Tuesday, 7 July 2020
 
کد خبر: 69082

صندلی ریاست شورای شهر تهران به چه‌کسی می‌رسد؟

صندلی ریاست شورای شهر تهران به چه‌کسی می‌رسد؟
هفته اول شهریور ماه انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر تهران در سال سوم برگزار می‌شود این درحالی است که اخبار غیر رسمی حکایت از تغییرات احتمالی در ترکیب هیئت رئیسه شورای شهر تهران دارد.
پایگاه خبری ریشه

حدود دو سال از فعالیت شورای شهر تهران در دوره جدید می‌گذرد و ترکیب هیئت رئیسه شورای شهر تهران در این دو سال تغییری نکرده است (محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، زهرا نژادبهرام و بهاره آروین از اعضای هیئت رئیسه شورای شهر تهران، علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران و ابراهیم امینی نایب‌رئیس شورای شهر تهران فعالیت داشته‌اند).

طی این دو سال برخی از اعضای شورای شهر تهران نسبت به اداره جلسات شورا انتقاداتی داشته‌اند و در برخی از مواقع این انتقادات تبدیل به درگیری لفظی و حتی ترک جلسه از سوی محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران شده است. برخی از اعضاء شورای شهر تهران اظهار داشته‌اند که محسن هاشمی برخی از جلسات را جدی نمی‌گیرد و به‌شوخی مسائلی را مطرح می‌کند.

در همین زمینه محسن هاشمی درباره جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای شهر تهران با موضوع انتخابات شورایاری‌ها گفت: در این جلسه برخی از اعضای شورای شهر انتقاداتی به روش هیئت رئیسه کنونی داشتند؛ برخی معتقد بودند اگر قرار است هیئت رئیسه فعلی ابقا شود نباید روش مدیریت کنونی را داشته باشد.

هاشمی گفت: برخی از اعضای شورای شهر در این جلسه گفتند "می‌خواهیم کاندیدا شویم"، اما نگفتند که قصد کاندیدا شدن برای کدام سمت در شورای شهر را دارند. در این جلسه قرار شد که قبل از انتخابات هیئت رئیسه جلسه هم‌اندیشی دیگری در دوم شهریور ماه داشته باشیم.

به‌گفته وی در جلسه هم‌اندیشی بحث بر این شد که به چه‌کسی باید رأی داد، رئیس،‌ نایب‌رئیس، سخنگو، خزانه‌دار و دو منشی چه‌کسانی خواهند شد، همچنین چگونگی نحوه ورود اعضا به این انتخابات مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

رئیس شورای شهر تهران عنوان کرد:‌ برخی از اعضای شورای شهر معتقد بودند "با توجه به اینکه شورای یکدستی هستیم فرقی نمی‌کند چه‌کسی رئیس یا نایب‌رئیس باشد" اما تعدادی دیگر مخالف بودند و گفتند "این موضوع می‌تواند سبب اختلافات درون‌گروهی شود"!

طبق اخبار غیر رسمی احتمال تغییرات در ترکیب هیئت رئیسه شورای شهر تهران در سال سوم فعالیت شورای پنجم تهران وجود دارد و این در حالی است که براساس شنیده‌ها احتمال حضور احمد مسجدجامعی در ترکیب هیئت رئیسه شورای شهر تهران وجود دارد ضمن اینکه احتمال دارد که زهرا نژادبهرام جایگزین علی اعطا سخنگوی فعلی شورای شهر تهران شود. در همین زمینه قرار است طی روزهای آینده و در تعطیلات تابستانی شورای شهر تهران در خصوص کاندیداهای احتمالی در انتخابات هیئت رئیسه،‌ اعضای شورای شهر تهران جلساتی را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.