دوشنبه, 1 مهر 1398 :: Monday, 23 September 2019
 
کد خبر: 68913

لاریجانی: سیستم اداری کشور بزرگ و مشکل آفرین است

لاریجانی: سیستم اداری کشور بزرگ و مشکل آفرین است
رییس مجلس گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران فریب حرف های وسوسه آمیز و صوری دشمن را نخورده و پخته عمل می کند.
پایگاه خبری ریشه

اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران عصردیروز (چهارشنبه ۹ مرداد) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.

لاریجانی در ابتدای این نشست گفت: باید راه های متعدد توسعه در بخش های مختلف را پیدا کرد، چرا که نوآوری در دوران سختی ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سیستم اداری کشور بزرگ و مشکل آفرین است، ادامه داد: دولت ها باید کمترین دخالت را در اقتصاد داشته، تنها بسترها را فراهم کرده و از بخش خصوصی حمایت کنند.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه باید از مشارکت بخش خصوصی در تدوین قوانین و سیاستگذاری ها استفاده شود، تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی در کمیسیون ها و جلسات صحن علنی مجلس در کنار نماینده دولت، از نماینده بخش خصوصی برای اظهارنظر درباره طرح ها و لوایح استفاده می کند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی کشور باید راه حل های اصولی و قابل اجرا ارائه شود، تصریح کرد: یکی از اهداف ایجاد تالار گفت وگو بین بخش خصوصی و دولتی این بود که هر دو بخش مشکلات یکدیگر را درک کرده و برای رفع آن به هم کمک کنند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور با تاکید بر اینکه کارهای نمایشی و شعاری در استفاده از ظرفیت جوانان دردی از کشور دوا نمی کند، افزود: باور به استفاده از ظرفیت جوانان باید در حوزه های مختلف ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه در تصمیم گیری های نظام جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف، پختگی و تعمق وجود دارد، اظهار داشت: درهای کشور برای توافق بسته نبود، اما آمریکایی ها گستاخی و بدعهدی کردند که باید در برابر زیاده گویی های آنان ایستادگی کرد.

لاریجانی با بیان اینکه مسائل راهبردی کشور با دوراندیشی و تعمق عملیاتی می شود، افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران با برخی حرف های وسوسه آمیز و صوری دشمن فریب نخورده و پخته و سنجیده عمل می کند.

وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی ایران به فکر حل مشکلات مردم است و در عین حال برای آنکه منافع کشور حفظ شده و دشمنان بر سر جای خود نشانده شوند، مقاومت باید به تفکر راهبردی در کشور تبدیل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمینه برای قدرتمند کردن ایران بیش از پیش فراهم است، تصریح کرد: همه بخش های کشور به دنبال این هستند که بسترهای سرمایه گذاری را فراهم کرده و فضا را برای سرمایه گذاران باز کنند.
در ابتدای این نشست برخی از اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران به بیان دیدگاه ها و دغدغه های خود پرداختند.

منبع: خانه ملت
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.