سه شنبه, 21 آبان 1398 :: Tuesday, 12 November 2019
 
کد خبر: 68906

ظلم‌ و زور پایدار نخواهد ماند

ظلم‌ و زور پایدار نخواهد ماند
رژیم آل خلیفه در ادامه جنایات خود، دو فرد بی گناه دیگر را به قتل رساند تا سیاهه اقدامات ضد حقوق بشری آن ها پر تر و دستانشان به خون بیشتری آلود گردد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ریشه

بحرین، کشوری که سال هاست از جور حاکمان و سفاکی مسئولان خود در رنج است. این جزیره عرب نشین که سال هاست تحت سیطره خاندان آل خلیفه قرار دارد هر روز شاهد ریخته شدن خون بیگناهانی است که به جرم آزادی خواهی به شدیدترین شکل ممکن مجازات می شوند.

بحرین که روزگاری بخشی از خاک ایران به حساب می آید، هنوز هم ایرانیان بسیاری را که سال ها قبل به این جزیه مهاجرت کرده اند را در میان مردم می بیند. مردمی که البته اکثرا شیعه هستند و جمعیت آن ها چیزی در حدود 70 درصد جمعیت بحرین را تشکیل می دهد؛ شاید همین قرابت ها با ایرانیان است که مردم این کشور در مقابل ظلم ایستادگی می کنند و سالهاست که بیرق مبارزه در مقابل جنایات آل سعود و آل خلیفه برافراشته اند.

با وجود در اکثیرت بودن شیعیان، حکومت بحرین آن ها را به شدت سرکوب می کند. در سال 2011 که اولین خیزش های انقلابی در این کشور با بیداری اسلامی آغاز شد، حکومت بحرین با تظاهر کنندگان به شدیدترین شکل ممکن برخورد نمود، اما آتش خشم مردم افروخته تر و سوزان تر گردید. آل سعود که همواره در جنایات بحرین به نوعی شریک این حکومت بوده، این فرصت طلایی را نیز برای آدم کشی از دست نداد و با اعزام نیروهای نظامی به بحرین، کشتار مردم بی گناه را اغاز کرد.

طی سال های گذشته، هزاران مورد شکنجه شدید در زندان های بحرین گزارش شده است؛ مرکز حقوق بشر بحرین در گزارشی اعلام کرد از تاریخ یکم تا 30 ژوئن گذشته، 1782 مورد نقض شدید حقوق بشر را در این کشور رصد کرده است.

مرکز حقوق بشر بحرین بازداشت اجباری، حمله شبانه به خانه های مردم، محاکمه‌های ناعادلانه، سرکوب اعتراض های مسالمت‌آمیز، جلوگیری از تردد آزادانه، ممانعت از برگزاری نماز جمعه، انتشار مطالب نفرت انگیز در رسانه‌ها، شکنجه، بدرفتاری با زندانیان ، نقض آزادی دین و عقیده و تخریب و مصادره اموال را از جمله موارد نقض حقوق بشر در این کشور اعلام کرد. این مرکز در گزارش ماهیانه خود افزود در ماه ژوئن گذشته 47 مورد بازداشت اجباری از جمله بازداشت پنج کودک و 64 مورد یورش غیرقانونی به خانه ها را ثبت کرده است.

چند روز پیش بود که در ادامه جنایت های رژیم بحرین، دو نفر دیگر از جوانان این کشور به بهانه های واهی اعدام شدند. «احمد الملالی» و «علی العرب»  نام این دو جوان بود. علی العرب که در هنگام بازداشت 25 سال سن داشت، در سال 2018 بدون هیچ گونه حکم قضایی بازداشت شد. وی پس از تحمل بازجویی های سنگین در تاریخ 7 مارس در حالی که چشمانش بسته بود مجبور به امضای اعترافات اجباری شد. پس از انتقال وی به زندان حوض الجاف در 7 ماه مارس آثار شکنجه بر بدن وی مشهود بود. العرب سرانجام به جرم مشارکت در فراری دادن زندانیان زندان جو و همچنین قتل یکی از افسران امنیتی رژیم بحرین به اعدام محکوم شد.

 

همچنین احمد الملالی که هنگام بازداشت 23 سال سن داشت در سال 2017 به جرم همراه داشتن سلاح و آموزش آن به اعدام محکوم شد. افسران امنیتی رژیم بحرین طی مدت بازداشت احمد در زندان انفرادی از شوک الکتریکی در شکنجه وی استفاده می کردند.

جمعیت الوفاق بحرین نیز در گزارشی، نسبت به این جنایت رژیم بحرین مدعی شد که آن ها حتی در مراحل رسیدگی به پرونده، بی گناهی شان اثبات می شود اما در نهایت رژیم آل خلیفه دست از خوی جنایت کارانه خود بر نداشته و برای رسیدن به اهداف شوم خود، این دو انسان بی گناه را به قتل می رساند.

در پی شهادت دو تن از جوانان بحرینی توسط رژیم آل خلیفه بحرین، حساب توئیتر عربی پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی، موضعی از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در واکنش به این جنایت را منتشر کرد. رهبر انقلاب درباره‌ی این حادثه فرمودند: «ظلم‌ و زور پایدار نخواهد ماند و تصمیم‌ و اراده‌ ملتهای‌ عدالت‌ طلب‌ سرانجام‌ پیروز خواهد شد.»

این نخستین باری نیست که رژیم های دست نشانده آمریکا در منطقه، دست به جنایت هایی از این دست می زنند، اخیرا رژیم آل سعود نیز که قرابت خاصی با آل خلیفه دارد نیز چندین نفر از شیعیان عربستان را اعدام نمود. اما هیچ کدام از این اقدامات خشونت آمیز نمی تواند سد راه حرکت مردم در مطالبه گری و آزادی خواهی شان شود، بلکه آن ها را مصمم تر خواهد کرد تا به حرمت خون شهدایشان هم که شده این راه را ادامه دهند.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.