دوشنبه, 11 فروردين 1399 :: Monday, 30 March 2020
 
کد خبر: 68805

ستاد حقوق بشر خواستار اعزام گروه‌های حقیقت یاب به بحرین شد

 ستاد حقوق بشر خواستار اعزام گروه‌های حقیقت یاب به بحرین شد
ستاد حقوق بشر در بیانیه خود در مورد تداوم جنایات ضد حقوق بشری آل خلیفه علیه ملت مظلوم بحرین خواستار اعزام گروه‌های حقیقت یاب به این کشور شد.
پایگاه خبری ریشه

ستاد حقوق بشر در بیانیه خود در مورد تداوم جنایات ضد حقوق بشری آل خلیفه علیه ملت مظلوم بحرین خواستار اعزام گروه‌های حقیقت یاب به این کشور شد.

روز گذشته جامعه بین الملل علیرغم هشدار‌ها و مخالفت‌های صریح سازمان‌ها و نهاد‌های متعدد فعال در زمینه حقوق بشر متاسفانه بار دیگر شاهد اعدام جوانان بی گناه بحرینی توسط رژیم آل خلیفه بود.

بر اساس اسناد و شواهد موجود مامورین رژیم آل خلیفه ضمن بازداشت خود سرانه جوانان بحرینی به بهانه (حمایت از برقراری نظام مردم سالار و برخورداری ملت بحرین از حق رای برابر) برای اخذ اعترافات اجباری آنان را مورد شکنجه‌های وحشیانه و حتی تجاوز قرار داده اند. این اقدامات قرون وسطایی نماد حکومتی استبدادی و غیر دموکراتیک است.

نکته حایز اهمیت در این میان سکوت معنی دار و تداوم حمایت کشورهایی، چون عربستان، انگلستان و آمریکا از رژیم آل خلیفه می‌باشد که مبیّن مباشرت کشور‌های مذکور در انجام این جنایات ضد حقوق بشری بوده و تبع آن موجب مسئولیت بین المللی آن‌ها است.

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام محکومیت شدید نسبت به این اقدامات وحشیانه و جنایات سیستماتیک، از کلیه کشور‌های مردم سالار و آزادیخواه جهان، سازمان‌های مردم نهاد، به ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد و کمیسر عالی حقوق بشر می‌خواهد تا بر اساس تکالیف و مسئولیت‌های قانونی خود ضمن اعزام گروه‌های حقیقت یاب گزارش مستندی را تهیه و به جامعه بین الملل قرار دهند.

ستاد حقوق بشر ضمن تاکید بر اهمیت اعزام گروه‌های حقیقت یاب به منظور تهیه گزارشات مستند در این رابطه و افشا حقایق و زوایای پنهان فجایع دهشتناک فوق الذکر، معتقد است نتیجه هرگونه تعلل و کوتاهی در این زمینه گسترش همانا تداوم اعتراضات و مطالبات ملت بحرین از یک سو و افزایش و تداوم ارتکاب جنایات رژیم آل خلیفه و حامیان اش از سوی دیگر، خواهد بود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.