شنبه, 28 دى 1398 :: Saturday, 18 January 2020
 
کد خبر: 68388

پایتحت انگلیس شهر کارتن خواب‎ها

پایتحت انگلیس شهر کارتن خواب‎ها
مار‌ها نشان می‌دهد شمار افراد کارتن خواب در شهر لندن در سال ۲۰۱۹ به بالاترین میزان خود رسیده که در حدود ۹ هزار نفر شب را در خیابان‌های پایتخت سپری می‌کنند.
پایگاه خبری ریشه
طبق آمار منتشر شده توسط یک نهاد محلی لندن، افراد کارتن خواب در پایتخت انگلیس از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ به بالاترین میزان خود رسیده است.
 
بنابر این گزارش، شمار کارتن‌ خواب‌‎ها در پایتخت انگلیس به نزدیک ۹ هزار نفر رسیده است.
یکی از اعضای حزب محافظه کار از شهروندان لندن درخواست کرده در صورتی که آنان قصد کمک به افراد بی خانمان و کارتن خواب را دارند بهتر است کمک‌های مالی خود را به سازمان‌های خیریه بدهند و مستقیماً به بی خانمان‌ها کمک نکنند.
همچنین شورای شهر وستمینستر از نصب آگاهی‌هایی در ایستگا‌های مرکزی لندن خبر داد؛ این تبلیغات به بازدیدکنندگان هشدار می‌دهد افرادی که قصد کمک کردن به افراد بی خانمان و کارتن خواب را دارند، کمک های مالی را به موسسات خیریه بدهند.
این تبلیغات بر روی یک صفحه نمایش بزرگ فردی را نشان می‌دهد که در گذشته کارتن خواب بوده و ده سال شب را در خیابان‌های وست مینستر به سر می‌برده، اما پس از سال‌ها هم اکنون در شهرداری مشغول به کار شده و افراد بی خانمان را کمک می‌کند.
وستمینستر بیشترین میزان کارتن خواب به نسبت سایر مناطق پایتخت انگلیس به خود اختصاص داده است. بیش از ۳۰۰ نفر کارتن خواب شب را در خیابان‌های این شهر سپری می‌کنند. با وجود کمک‌های دولتی برای مقابله با کاهش بی خانمان‌ها در سطح شهر، اما شمار آنان همچنان رو به افزایش است.
انگلیس کارتن خواب3

 

صادق خان شهردار لندن بحران بی خانمان‌ها و افراد کارتن خواب را باعث شرم ساری و سرافکندگی ملی توصیف کرده است.
منطقه " نیوهام " در لندن بالاترین میزان افراد بی خانمان در کشور انگلیس را به خود اختصاص داده که در ۱۴۵۰۰ نفر بی خانمان در محل‌های اقامت موقت زندگی می‌کنند.
انگلیس کارتن خواب3
 
 
شهردار نیوهام می‌گوید، بحران مسکن در انگلیس به دلیل سیاست ناکارامد دولت رشد داشته است. در مناطق نیوهام و استراتفورد شمار کارتن خواب‌ها افزایش یافته‎اند.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد دست کم ۴۴۰ بی خانمان در انگلیس در فاصله زمانی اکتبر ۲۰۱۷ تا اکتبر ۲۰۱۸ جان خود را از دست داده‎اند.

آمار‌های رسمی نشان می‌دهد شمار افراد کارتن خواب از زمان به روی کار آمدن حزب محافظه کار، ۱۶۵ درصد رشد صعودی پیدا کرده است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.