يكشنبه, 3 شهريور 1398 :: Sunday, 25 August 2019
  • روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    یکی از مصادیق برائت از مشرکین که در پیام مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته بود، به‌معنی نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست و پشتیبانان و کمک‌کنندگان آن است. رژیم غاصب و ظالم صهیونیستی در کودک‌کشی، تبحر زیادی دارد و در طول حیات ننگین و نامشروع این رژیم سرطانی، هزاران کودک مظلوم فلسطینی به دست جلادان غاصب صهیونیست کشته شده‌اند.
 
کد خبر: 68276

سیاست کاخ سفید در دستگیری مهاجران و استعداد آمریکا برای خشونت‎های بیشتر

سیاست کاخ سفید در دستگیری مهاجران و استعداد آمریکا برای خشونت‎های بیشتر
اجرای سیاست دولت آمریکا در خصوص دستگیری مهاجران در ۱۰ شهر بزرگ آمریکا به ایجاد هر چه بیشتر خشونت و وحشت دامن می‌زند.
پایگاه خبری ریشه

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده بود که از روز یکشنبه ۲۳ تیر نیرو‌های مهاجرت و گمرگ عملیات دستگیری خانواده‌های مهاجران را در سطح حداقل ۱۰ شهر بزرگ آمریکا آغاز خواهند کرد.

 

مارک مورگان مدیر مرکز گمرک ادعا می‌کند که هدف از انجام این عملیات ایجاد ترس در میان مهاجران نبوده بلکه تنها تبعیت از «حاکمیت قانون» است.

علاوه بر آن، مقامات گمرک گفته‎اند که انتظار می‌رود ۱۰ تا ۲۰ درصد از مهاجران را در شهر‌های مد نظر هدف قرار بدهند و همچنین هر مهاجر اخراج شده را طی عملیات دستگیر خواهند کرد.

این در حالی است که این سیاست دولت آمریکا هم همانند سایر سیاست‌های غلطی که برای مهاجران تا کنون به کار بسته می‌تواند به ایجاد هر چه بیشتر خشونت و وحشت دامن زند. هدف این عملیات ظاهراً جلوگیری از افرادی است که در جست‎وجوی پناهندگی هستند.

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا پروند جلوگیری از دستگیری مهاجران را به دادگاه ارائه کرده است. در واقع علت این شکایت افزایش روند نقض حقوق بشر در پی اجرای دستگیری مهاجران است.

آمریکا قفس مهاجران

دستگیری مهاجران باعث می‌شود تا خانواده‌های بیشتری در بازداشتگاه‌های مرزی پشت قفس‌ها حبس شوند و مجبور شوند تا با مشکلات بسیار و شرایط اسفناکی که تاکنون جان بسیاری از مهاجران و کودکان را در مرز‌های آمریکا و تگزاس گرفته دست و پنجه نرم کنند.

دیده بان حقوق بشر گزارش می‌دهد، تجاوز و آزار جنسی، نبود امکانات پزشکی، جمعیت بیش از حد ظرفیت بازداشتگاه‎ها، شیوع بیماری، نبود امکانات بهداشتی و بسیاری از موارد دیگر تنها بخشی از جهنمی است که سیاست‌های دولت آمریکا بر‌ای مهاجران رقم زده است.

خبر بد آن است که اجرای طرح دستگیری مهاجران منجر به جدا شدن بیشتر خانواده‌های مهاجر می‌شود که در پی آن افزایش صدمات و آسیب‌های جبران نشدنی را به همراه خواهد داشت.

کوین مک آلینان وزیر امنیت داخلی آمریکا در اوایل ماه ژوئن در خصوص این طرح گفته بود به دلیل جدا شدن اعضای خانواده‌های مهاجران تعداد دستگیری‌ها را کاهش دهد، چرا که کودکان این مهاجران شهروند آمریکا هستند و والدین‌ها مهاجران غیرقانونی. نکته دیگر آن است که جداکردن اعضای خانواده مهاجر موقت نیست.

احتمال می‌رود که شمار بسیاری از مهاجران برای رهایی از دستگیری اقدام به مخفی شدن خود کرده و همچنین کودکان خود را از مدارس خارج کنند و حتی در مواقع ضروری هم به پزشک مراجعه نکنند.

بسیاری از خانواده‌های مهاجر که در این طرح قرار است دستگیر شوند پناهندگانی هستند که کاخ سفید به دنبال اخراج آنها از آمریکا است. دستگیری و اخراج آنها تنها می‌تواند آسیب بیشتری به رسیدگی درخواست پناهندگی مهاجران زده چرا که نامه‌ی دادگاه به آدرس‌های نادرست ارسال شده و مانع از تشکیل دادگاه مهاجران خواهد شد.

به نظر می‌رسد کابینه دولت آمریکا همچنان مصمم است تا سیاست‌های غلط و ظالمانه خود علیه مهاجران را ۲ برابر کند، همین امر ایجاب می‌کند که کنگره آمریکا قانونی را به تصویب برساند که به اساس آن بتواند به سیاست‌های یکجانبه گرایانه ترامپ خط بطلان بکشد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.