يكشنبه, 29 دى 1398 :: Sunday, 19 January 2020
 
کد خبر: 68260

برنامه ایران برای جذب ۲ میلیون گردشگر چینی بدون صدور ویزا

برنامه ایران برای جذب ۲ میلیون گردشگر چینی بدون صدور ویزا
مقامات گردشگری ایران اعلام کردند امیدوارند پذیرایی دو میلیون چینی در سال در ایران باشند. این تعداد نسبت به ۵۲ هزار چینی که سال گذشته از ایران بازدید کردند بسیار بیشتر است .
پایگاه خبری ریشه

ایران تا پایان جولای گردشگران چینی را از گرفتن ویزا معاف می‌کند. این کار در راستای تلاش برای تقویت اقتصادی صورت می‌گیرد که زیر بار تحریم های آمریکا ضعیف شده است .
مقامات گردشگری ایران اعلام کردند امیدوارند پذیرایی دو میلیون چینی در سال در ایران باشند. این تعداد نسبت به 52 هزار چینی که سال گذشته از ایران بازدید کردند بسیار بیشتر است .
وارد شدن به بازار گردشگری چین در دراز مدت نتیجه می دهد چون بیشترین گردشگران خروجی جهان را دارد. سال گذشته چینی ها تقریبا 150 میلیون سفر به خارج از کشورشان انجام دادند و حدود 233 میلیارد پوند در خارج از کشور هزینه کردند. انتظار می‌رود این اقدام با درخواست بیشتر چینی‌ها برای گذرنامه افزایش یابد. در حال حاضر تنها 9 درصد جمعیت 1.4 میلیارد نفری چین گذرنامه دارند .
اقتصاد ایران پس از وضع دوباره تحریم های آمریکا در نوامبر گذشته به سوی رکود پیش می‌رود . هدف این تحریم‌ها بیشتر صادرات حیاتی نفت ایران و معاملات مالی بین المللی این کشور است.
انتظار می رود تولید ناخالص داخلی ایران 6 درصد در سال جاری کوچک تر شود و نسبت به 3.9 درصد سال گذشته پایین تر بیاید. طبق صندوق بین‌المللی پول، تورم ایران هم احتمالا به 40 درصد می‌رسد .
تهران برای مقابله با این شرایط به دنبال راه هایی برای افزایش درآمد غیرنفتی است و گردشگری یک بخش غیر قابل تحریم است.
ایران تابستان گذشته اعلام کرد در راستای حمایت از گردشگری، دیگر گذرنامه بازدیدکنندگان را مهر نمی‌زند تا با مشکل ممنوعیت ورود به آمریکا مواجه نشوند .
چین یکی از شرکای باقیمانده ایران در معاهده برجام به طور واضح با تحریم ها مخالفت کرد و به خرید نفت ایران ادامه داد .
ایران تهدید کرده اگر کشورهای عضو برجام مثل انگلستان به دور زدن تحریم ها کمک نکنند، تعهدات خود را نسبت به این قرارداد کنار می گذارد .

 

منبع : د تلگراف

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.