يكشنبه, 29 دى 1398 :: Sunday, 19 January 2020
 
کد خبر: 68233

تولید روزانه ۵۲ میلیون مترمکعب گاز شیرین در پالایشگاه هشتم پارس جنوبی

تولید روزانه ۵۲ میلیون مترمکعب گاز شیرین در پالایشگاه هشتم پارس جنوبی
مدیر بهره برداری و جانشین مدیر پالایشگاه هشتم پارس جنوبی گفت: هم اکنون پالایشگاه هشتم مطابق تعهدات خود روزانه ۵۲ میلیون متر مکعب گاز تولید می کند.
پایگاه خبری ریشه

کامبیز صفتی، مدیر بهره برداری و جانشین مدیر پالایشگاه هشتم پارس جنوبی اظهار داشت: حدود 3 سال از تولید اولین ردیف گازی فازهای 20 و 21 می گذرد و هم اکنون تمرکز پالایشگاه بر تولید محصولات استراتژی محور شامل اتان، پروپان و بوتان است.

صفتی افزود: هم اکنون پالایشگاه هشتم مطابق تعهدات خود روزانه 52 میلیون متر مکعب گاز تولید می کند.

مدیر بهره برداری پالایشگاه هشتم اظهار داشت: این پالایشگاه در شرایط فعلی همچنین توان تولید روازنه 64 هزار و 500 بشکه کاندنسیت را داراست.

به گفته صفتی؛ فازهای 20 و 21 با تکمیل اکثر بخش ها تاکنون به همت نیروهای پیمانکار داخلی و متخصصان مجتمع گاز پارس جنوبی شرایط تولید روزانه دو هزار و 400 تن اتان را نیز فراهم کرده اند.

گفتنی است؛ اتان یکی از محصولات استراتژیک در صنعت پتروشیمی در داخل کشور است.

وی در ادامه به سایر محصولاتی که پالایشگاه در حال حاضر با توجه به شرایط بهره برداری مناسب امکان تولید دارد، اشاره کرد و اظهار داشت: هم اکنون فازهای 20 و 21 توان تولید روزانه یک هزار و 900 تن پروپان، یک هزار و 100 تن بوتان و 260تن گوگرد را نیز داراست.

صفتی در ادامه افزود: در بحث تولید پروپان و بوتان باید شاخصه توتال سولفور کاهش یابد چرا که این شاخصه در قیمت نهایی و کیفیت محصول بسیار مهم است و انجام برخی فرآیندها در فازهای 20 . 21 باعث شده محصولات تولیدی این پالایشگاه کمترین میزان توتال سولفور را داشته باشند.

صفتی همچنین اظهار داشت: یکی از نقاط قوت فازهای 20 و 21 دریافت خوراک مناسب از سکوهای دریایی است که هم اکنون مطابق چاه های این سکوها با فشار مناسب خوراک مورد نیاز پالایشگاه را مطابق طراحی تأمین می کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.