يكشنبه, 29 دى 1398 :: Sunday, 19 January 2020
 
کد خبر: 68228

جرایم جنسی در میان نیروهای مسلح انگلیس

جرایم جنسی در میان نیروهای مسلح انگلیس
رسانه‎های انگلیس در گزارش‎هایی فاش کردند که نیروی مسلح این کشور جرایم جنسی ارتکاب یافته در میان نظامیان را به ثبت نرسانده است.
پایگاه خبری ریشه
رسانه‎های انگلیس گزارش دادند که دست‎کم ۶۰ درصد از اتهامات جرایم جنسی که توسط پلیس انگلیس مورد بررسی قرار می‌گیرد، طی ۲ سال گذشته گزارش نشده‎اند.
 
آماری که در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ در انگلیس منتشر شده، جرایمی همانند روابط جنسی با کودکان و تحت نظر گرفتن مخفیانه افراد را شامل نمی‌شد.
 
به گفته گروه حقوق بشر لیبرتی، وزارت دفاع انگلیس جرایم جنسی را به درستی و صحیح به ثبت نمی‌رساند. این در حالی است که وزارت دفاع انگلیس با اطمینان اعلام کرده که اطلاعات درست منتشر شده‎اند.
این گزارش پس از بازنگری رفتار نامناسب در میان نیرو‌های مسلح انگلیس منتشر شد که در بر اساس آن شمار قابل توجهی از نیرو‌های نظامی با رفتار‌هایی همانند زورگویی، تبعیض نژاد و آزار و اذیت جنسی مواجه شدند.
2

 

وزارت دفاع انگلیس پذیرفته است که ۳۶ درصد از توصیه‌ها برای مبارزه با این نوع از رفتار‌های مشکل زا پیگیری نشده‎اند.
اطلاعات مربوط به جرایم جنسی که در سیستم عدالت نظامی تحت پیگری قرار می‌گیرند توسط وزارت دفاع انگلیس در بولتن جرایم سالانه منتشر می‌شوند.
وزارت دفاع انگلیس در گزارشی گفته است که در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ در مجموع ۲۸۸ مورد تحقیق برای جرایم جنسی انجام شده است.
 
با این وجود، در ارقام اعلام شده ۵ نوع از جرایم جنسی از جمله مالکیت تصاویر مستهجن، ارتباط جنسی با کودکان و تعقیب افراد  وجود نداشته است.
سازمان حقوق بشر لیبرتی گفته که دست ۶۰ درصد از تحقیقات مربوط به این نوع از جرایم جنسی در بولتن رسمی جرایم گزارش نشده‎اند.
اما یکی از اعضای سازمان حقوق بشر لیبرتی می‌گوید اطلاعات اعلام شده قابل اعتماد نیست چرا که وزارت دفاع این داده‌ها را درست و دقیق به ثبت نرسانده است.
 
این اطلاعات به جرایمی که به قانون جرایم جنسی ۲۰۰۳ مربوط می‌شده، محدود بودند.
در نتیجه ما اطلاعاتی از جرایم آزار و اذیت جنسی، انتشار تصاویر مستهجن برای انتقام جویی، ارتباط جنسی با کودکان و مالکیت هرزه نگاری در اختیار نداریم.
 
علاوه بر آن، یکی از افسران بازنشسته انگلیس بر این باور است که سیستم قضایی درون وزرات دفاع انگلیس فاقد انجام تحقیقات در خصوص جرایم جنسی است.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.