يكشنبه, 3 شهريور 1398 :: Sunday, 25 August 2019
  • روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    یکی از مصادیق برائت از مشرکین که در پیام مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته بود، به‌معنی نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست و پشتیبانان و کمک‌کنندگان آن است. رژیم غاصب و ظالم صهیونیستی در کودک‌کشی، تبحر زیادی دارد و در طول حیات ننگین و نامشروع این رژیم سرطانی، هزاران کودک مظلوم فلسطینی به دست جلادان غاصب صهیونیست کشته شده‌اند.
 
کد خبر: 68223

دریاچه ارومیه حال‌ و روز خوشی را سپری می‌کند

دریاچه ارومیه حال‌ و روز خوشی را سپری می‌کند
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی با بیان اینکه دریاچه ارومیه حال‌ و روز خوشی را سپری می‌کند، گفت: وسعت دریاچه ‌به ۳ هزار و ۱۱۱ کیلومتر مربع رسید‌.
پایگاه خبری ریشه

پیمان آرامون در چهاردهمین همایش ملّی علوم و مهندسی آبخیزداری ایران که به همت دانشگاه ارومیه در محل پژوهشکده دریاچه ارومیه برگزار شد با اشاره به عملکرد دولت در روند احیا این پارک ملی اظهار داشت: به فضل الهی امسال بارش‌های قابل‌توجهی نازل شد و حوضه آبریز دریاچه ارومیه حال‌وروز خوشی را سپری کرد.

وی افزود: در سایه الطاف الهی دریاچه ارومیه به وضعیت خوبی رسید به طوری که در 18 تیرماه امسال سطح تراز دریاچه 18 تیرماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته یک متر افزایش نشان داد.

آرامون گفت: وسعت دریاچه ارومیه در همین تاریخ به 3 هزار و 111 کیلومتر مربع رسید و در همین تاریخ 4 میلیارد و 700 میلیون متر مکعب در بستر دریاچه ارومیه آب وجود داشته است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: رساندن دریاچه ارومیه از سال 93 به وضعیت کنونی 3465 میلیارد تومان هزینه در بر داشت.

به گفته وی از این میزان 6220 میلیارد ریال به طرح‌های بخش جهاد کشاورزی و اصلاح الگوی کشت، 5490 میلیارد ریال در حوضه طرح‌های وزارت نیرو و پروژه‌های مدیریت و تأمین منابع آب هزینه شده است.

آرامون گفت: از اعتبار تخصیص داده شده فوق 950 میلیارد ریال به طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری و پروژه‌های تثبیت گردوغبار در حوضه آبریز دریاچه ارومیه اختصاص داده شده است.

وی تصریح کرد: بحران کم آبی و خشک شدن دریاچه ارومیه یکی از نمونه‌های بارز تغییرات و دخالت انسان در طبیعت است که خسارت‌های جدی درپی آورد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: امروز مقابله با تصرفات غیرقانونی و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در عرصه‌های طبیعی یک ضرورت غیرقابل انکار و مورد تأکید دولت است که باید ادارات متولی به جد در دستور کار خود داشته باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.