دوشنبه, 7 بهمن 1398 :: Monday, 27 January 2020
 
کد خبر: 68220

آشکارتر شدن دورویی آمریکا در اجرای حقوق بشر

آشکارتر شدن دورویی آمریکا در اجرای حقوق بشر
رفتار غیر انسانی با مهاجران در مرز‌های آمریکا و مکزیک نه تنها جان مهاجرانی که آمریکا مسئولیت محافظت آنها را پذیرفته به مخاطره می‌اندازد بلکه وضعیت را در مناطق مرزی دو کشور وخیم تر کرده است.
پایگاه خبری ریشه

سامانتا وینوگراد عضو ارشد شورای امنیت ملی آمریکا می‌گوید در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به همراه معاون خود مسئولیت شرایط غیر انسانی مهاجران در بازداشتگاه‌های مرزی کشورشان را انکار می‌کنند، این ادعای آمریکا که خود را حامی حقوق بشر در جهان می‌داند، این بار با سیاست‌های غلط ترامپ درون خاک آمریکا بیش از پیش زیر سوال رفته است.

رفتار غیر انسانی با مهاجران در مرز‌های آمریکا و مکزیک نه تنها جان مهاجرانی که آمریکا مسئولیت محافظت را پذیرفته به مخاطره می‌اندازد، بلکه مانع از ترویج حقوق بشر در کشور‌های دیگر می‌شود.
 
مقامات آمریکایی از شرایط اسفناک نگهداری مهاجران در سراسر مرز جنوبی آمریکا سخن گفته‎اند که در بازداشتگاه‌هایی زندگی می‌کنند که بیش از ظرفیت واقعی مهاجر وجود دارد.
کریستجن نیلسن وزیر سابق امنیت داخلی در ماه مارس نامه‌ای به کنگره آمریکا نوشت و درخواست کمک برای رفع بحران گسترده موجود در بازداشتگاه‌های مرزی داشت.
 
همچنین وزارت امنیت داخلی آمریکا گزارشی عمومی از توصیف ازدحام خطرآفرین مهاجران و بازداشت طولانی مدت کودکان مهاجر منتشر کرد.
 
کمیته نظارت و اصلاح مجلس نمایندگان به تازگی جزئیات کابوس ناتمام سیاست ترامپ در جداکردن کودکان مهاجر از والدینشان را منتشر کرد.
شرایط غیر انسانی مهاجران در بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا تنها در رسانه‎های داخلی منتشر نمی‌شود، این موضوعی است که جهان شاهد آن است.
 
سازمان ملل سال گذشته اعلام کرد که سیاست جدایی کودکان مهاجر که از سوی دونالد ترامپ مطرح شد ناقض قوانین بین المللی است.
علاوه بر آن، کمیسر سازمان حقوق بشر نیز از شرایط فعلی بازداشتگاه‌های مرزی وحشت زده شد و به این موضوع اشاره کرده که نحوه‌ برخورد با مهاجران قوانین بی المللی را نقض می‌کند.
سیاست غلط دیگر ترامپ طرح دستگیری مهاجران غیرقانونی است که اخیرا اجرا شد.
 
اداره گمرک و مهاجرت تقریباً ۲ هزار مهاجر را هدف قرار داده که همین تعداد می‌تواند به بحران موجود در بازداشتگاه‌های شلوغ مرزی به شدت دامن زد.
اگر آمریکا نمی‌تواند نیاز‌های اولیه مهاجران را تضمین کند، دستگیری مهاجران و افزودن آن‌ها به بازداشتگاه‌های مرزی می‌تواند یک فاجعه حقوق بشری را به راحتی رقم بزند.
در حالی که اعضای دولت آمریکا می‌توانند انگشت اشاره را به سمت کنگره و یا کشور‌های مثلث شمالی جایی که بسیاری مهاجران از آنجا آمده‎اند ببرند، این واقعیت همچنان بر جای خود باقی می‌ماند که سوء استفاده از حقوق بشر در مقابل چشم آن‌ها در حال رخ دادن است.
روابط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با کشور‌های مثلث شمالی "گواتمالا، هندوراس و السالوادور" با تصمیم او برای قطع بودجه کمک‌های خارجی تیره و تار شده است.
ترامپ

 

 
با وجود محدودیت‌های بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا، ترامپ کشور‌های دیگر را برای عدم همکاری در توقف مهاجران برای رساندن خود به مرز‌ها را مورد انتقاد قرار داده است.

سایر اعضای تیم ترامپ گفته‎اند که بودجه آمریکا به بهبود محدودیت‌ها کمک کرده است. اما کاهش دادن این بودجه که بسیاری از آن برای مقابله با خشونت باندها، جرایم و فقر صرف می‌شود، باعث شده تا ترامپ بسیاری از علل اصلی موضوع مهاجرت را تشدید کرده و ساکنان آمریکا مرکزی را در وطنشان در معرض خطر بزرگی قرار بدهد.

 

منبع : سی ان ان

 

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.