شنبه, 16 آذر 1398 :: Saturday, 7 December 2019
 
کد خبر: 68111

روستائیان نارضایتی شدیدی از وضعیت آب شرب دارند

روستائیان نارضایتی شدیدی از وضعیت آب شرب دارند
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در سفرهای شهرستانی کمبود آب در روستاها مهمترین مشکل مردم است، گفت: مردم در روستاها نارضایتی شدیدی از وضعیت آب شرب دارند.
پایگاه خبری ریشه

محمدصادق معتمدیان شامگاه یکشنبه در نشست شورای حفاظت ازمنابع آب استان و کارگروه سازگاری با کم آبی خراسان جنوبی اظهار کرد: باید به هر شکل و با هر هزینه‌ای حجم آبرسانی سیار به روستاها را افزایش دهیم تا بخشی از دغدغه مردم حل شود.

وی با بیان اینکه اگر نیاز به اعتبار است سازمان برنامه و بودجه باید با همکاری فرمانداری‌ها این اعتبار را تامین کند، بیان کرد: باید در ماه‌های باقی مانده از تابستان حجم آبرسانی به روستاها چند برابر شود.

استاندار خراسان جنوبی با دادن مهلت به مدیران شرکت آبفار گفت: تا پایان هفته جاری شرکت آب و فاضلاب روستایی با همکاری دهیاران به صورت کوتاه مدت وضعیت آبرسانی سیار به روستاها را مدیریت کرده و حجم آب ارسالی را افزایش دهد.

معتمدیان با اشاره به اینکه همه باید دست به دست هم دهند تا مردم در روستاها در فصل تابستان کمترین تنش آبی را داشته باشند، بیان کرد: با این افزایش دما در تابستان امسال باید با هر هزینه ای که شده حجم آبرسانی سیار به روستاها را افزایش دهیم تا بخشی از دغدغه مردم حل شود.

وی بر مدیریت صحیح برای مشکل کم آبی مردم در روستاها تاکید کرد و یادآور شد: در فصل گرما مردم بیشترین فشار را در زمینه آبرسانی سیار متحمل می‌شوند و گویا کم آبی در روستاهای استان یک مشکل عادی شده است.

 

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر مسئولان به دنبال آب ژرف برای 50 سال آینده هستند، بیان کرد: این در حالی است که امروز در روستاها مردم ما آب خوردن ندارند که در این راستا باید در قبال حل مشکل مردم احساس مسئولیت کنیم چرا که با گرمای هوا مردم با تنش آبی مواجه می‌شوند.

 

معتمدیان حجت را بر مسئولان تمام کرد و ادامه داد: برای یک هفته آینده در خصوص حل مشکل کم آبی روستاها باید یک برنامه جدی و عملیاتی تدیون شود چرا که آب به عنوان نیاز معیشتی حداقل درخواست مردم است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.