سه شنبه, 23 مهر 1398 :: Tuesday, 15 October 2019
 
کد خبر: 68084

مجازات، بازدارنده اشغالگری رژیم صهیونیستی است

 مجازات، بازدارنده اشغالگری رژیم صهیونیستی است
 گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور اراضی اشغالی فلسطین، مجازات را عامل بازدارنده اشغال سرزمین‌های فلسطین دانست و گفت: عدم مجازات اسرائیل، سبب شده تا تل آویو هر روز اراضی فلسطینی بیشتری را به قلمرو خود ضمیمه کند.
پایگاه خبری ریشه

به گزارش خبرگزاری آناتولی، مایکل لینک روز جمعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که وی ناگزیر شده است که دیدارهایش درباره فلسطین را در امان پایتخت اردن انجام دهد، زیرا مقام‌های تل آویو از ورود او به اراضی فلسطین جلوگیری می‌کنند.

وی افزود: اقدام‌های رژیم صهیونیستی ناقض اصل پایبندی به همکاری با کارشناسان بین‌المللی حقوق بشر است.

گزارشگر سازمان ملل یادآورشد که دیدارهایی با نمایندگان نهادهای جامعه مدنی فلسطین و مقام‌های دولتی و بین المللی انجام داده است.

لینک از مجازات نشدن اسرائیل در ارتباط با نقض حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین انتقاد کرد و هشدار داد که این موضوع رژیم تل آویو را به عنوان یک نیروی اشغالگر تشویق می‌کند تا اراضی فلسطینی بیشتری را به قلمرو خود ضمیمه کند.

وی ادامه داد که سازمان ملل بارها بر غیرقانونی بودن الحاق قدس شرقی به اسرائیل و نقض حقوق ملت فلسطین از سوی تل آویو به عنوان مواردی که با معاهده‌ها و قوانین بین‌المللی منافات دارد، تاکید کرده است.

گزارشگر سازمان ملل در امور فلسطین افزود که زمان آن فرا رسیده که رژیم اسرائیل مسئولیت خود را در قبال نقض حقوق بشر بپذیرد.

منبع: ستاد حقوق بشر قوه قضائیه
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.