جمعه, 22 آذر 1398 :: Friday, 13 December 2019
 
کد خبر: 68047

برخورد غیر انسانی با مهاجران در مرزهای آمریکا

برخورد غیر انسانی با مهاجران در مرزهای آمریکا
پایگاه نیوزویک در گزارشی نوشته است که با وجود گذشت چند روز از بازدید نمایندگان مجلس آمریکا از محل نگهداری مهاجران در مرزها انتقادها از وضعیت بد این افراد همچنان ادامه دارد.
پایگاه خبری ریشه

آیانا پریسلی در خصوص بازدید از بازداشتگاه مهاجران در مرزهای آمریکا می‎گوید "آن چیزی که را به چشم دیدم نمی‎توانم فراموش کنم، تصاویر مهاجران و شرایط اسفناک آن‌ها خواب را از من ربوده و ذهنم را آشفته کرده است."

به گزارش نیوزویک، نماینده کنگره آمریکا درد و رنجی را که در بازدید مهاجران احساس کرده بود در مقایسه با رنجی که مهاجران برای از دست دادن آزادی، حقوق قانونی، شان و منزلت و حتی فرزندانشان در بازداشتگاه‌های مرزی کشیده‎اند بسیار ناچیز توصیف کرد.
خانم پریسلی در بازدید خود از بازداشتگاه مهاجران در مرز جنوبی گفت که یکی از مادران مهاجر در حالی که گریه می‌کرد از او پرسید که چرا با مهاجران همانند حیوان رفتار می‌شود؟ چرا نباید با آنان همانند انسان رفتار شود؟ آیا استحقاق آن را ندارند که همانند انسان با آن‌ها رفتار شود؟
صحبت‌های پریسلی در جلسه کمیته نظارت و اصلاحات مجلس نمایندگان مطرح شد. موضوع جلسه دادگاه رفتار افسران با مهاجران در بازداشتگاه‌های مرزی مکزیک و آمریکا بود که پس از انتشار گزارش‌های بسیاری مبنی بر رفتار‌های غیر انسانی با مهاجران تشکیل شد.
 
آمریکا مهاجران

در ابتدا رئیس دادگاه به صحبت‌های اعضای حزب دموکرات مجلس نمایندگان که در میان آنها آیانا پریسلی، آلکسندریا اوکاسیو کورتز و رشیده طلیب به همراه ایلهان عمر حضور داشتند گوش داد. نمایندگان کنگره آمریکا در اوایل ماه به همراه گروهی از دموکرات‌ها از بازداشتگاه‌های مرزی بازدید کردند.

آلکسندریا اوکاسیو کورتز در خصوص بازدید خود از بازداشتگاه‌های مرزی گفت که خشونت در این مکان‌ها به دلیل سیاست‌های غلط دونالد ترامپ در موضوع مهاجران قابل مشاهده است.

او همچنین به این موضوع اشاره کرد که در زمان بازدید از بازداشتگاه‌های مرزی، ۱۷ زن مهاجر به او گفتند که ماموران بازداشتگاه آنان را مجبور به نوشیدن از آب توالت کردند.
 
بازدید‌های اعضای کنگره از بازداشتگاه‌های مهاجران در مرز آمریکا و مکزیک و گزارش آنها وضعیت مرزها موجی از اعتراضات گسترده در سراسر آمریکا را به همراه داشته که سیاست‌های نادرست و ناکارآمد دولت آمریکا را عامل اصلی بحران موجود در مرز‌های این کشور می‎دانند.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.