يكشنبه, 17 فروردين 1399 :: Sunday, 5 April 2020
 
کد خبر: 67978

اعزام ۸۰۰۰ زائر خانه خدا با ۳۳ پرواز ایران‌ایر

اعزام ۸۰۰۰ زائر خانه خدا با ۳۳ پرواز ایران‌ایر
مدیرکل روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از اعزام ۷۹۶۲ زائر خانه خدا با ۳۳ پرواز این یرلاین خبر داد.
پایگاه خبری ریشه

معصومه اصغرزاده با بیان این‌که تا 20 تیرماه 33 پرواز حج در کل کشور توسط ایران‌ایر انجام 7962 زائر بیت الله الحرام، به سرزمین وحی اعزام شده اند، اظهار کرد:  از ابتدای پروازهای حج تاکنون از چهار ایستگاه عملیاتی فرودگاه امام خمینی (ره)، فرودگاه‌های زنجان، یزد و اهواز، پروازهای حج انجام شده است.

وی تصریح کرد: در فرودگاه زنجان‌ 6 پرواز حج انجام شد‌ و 1543 زاائر به خانه خدا اعزام شدند.

وی با بیان اینکه مقدار بار ارسالی زائران زنجانی 39 هزار و 710 کیلوگرم بوده است، گفت: آخرین پرواز حج زنجان، چهارشنبه شب گذشته انجام شد و کل پروازهای رفت فرودگاه زنجان به پایان رسید.

وی با بیان این‌که تا صبح دیروز  از فرودگاه یزد 9 پرواز حج انجام شد و یک‌هزار و 914 نفر از حجاج به خانه خدا اعزام شدند، همچنین میزان بار ارسالی حجاج یزدی در این پروازها 36 هزار و 830 کیلوگرم بود، ادامه داد: از فرودگاه اهواز نیز تاکنون 9 پرواز حج‌ انجام شده است و 2201 زائر به خانه خدا اعزام شده اند.

مدیرکل روابط عمومی ایران‌ایر بار ارسالی زائران اهوازی را در این پروازها 32 هزار و 700 کیلوگرم اعلام کرد و گفت: تاکنون از فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) 9 پرواز حج انجام و 2 هزار و 304 نفر از زائران با‌ 44 هزار و 600 کیلوگرم بار، به خانه خدا اعزام شده اند.

اصغرزاده با اعلام این‌که حجاج استان‌های تهران، البرز، قم، کردستان،، قزوین،  ،سمنان و شهرستان کاشان از طریق فرودگاه حضرت امام خمینی به خانه خدا اعزام می‌شوند، یادآور شد:‌ در مجموع تا روز 20 تیرماه 33 پرواز حج در کل کشور توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" انجام شد‌ه و 7962 نفر از زائران عزیز، به خانه خدا اعزام شده اند.

وی میزان بار ارسالی کل زائران را تاکنون 153 هزار و 840 کیلوگرم اعلام کرد و با تاکید بر این‌که تاکنون تأخیر در پروازهای حج نداشته‌ایم، اظهار کرد: در هیچ یک از ایستگاه‌های عملیاتی، تاکنون تأخیرات پروازی حج نداشتیم حتی در شرایطی تعجیل پروازی هم داشتیم. در فرودگاه امام خمینی (ره) میزان تأخیرات پروازهای حج تاکنون‌ متوسط‌ 10 دقیقه بوده است.

وی با بیان اینکه اوج پرواز های حجاج از هفته آینده آغاز می شود، اضافه کرد: از روز شنبه اعزام ‌زائران دیگر استان‌ها به خانه خدا آغاز می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.