دوشنبه, 31 تير 1398 :: Monday, 22 July 2019
  • ۹۰۰ بازداشتی از قدس، یک سوم آنها کودکان فلسطینی و زنان در حصر خانگی

    ۹۰۰ بازداشتی از قدس، یک سوم آنها کودکان فلسطینی و زنان در حصر خانگی

     به دنبال اعلام اینکه ۹۰۰ فلسطینی از شهر قدس از جمله چندین زن و کودک از اوایل ۲۰۱۹ بازداشت شده‌اند و اصرار مقامات رژیم صهیونیستی برای تخریب ۱۰۰ خانه در شهرک‌های سلوان و صور باهر در قدس هزاران فلسطینی از این شهر نماز جمعه را در این منطقه به جای آورده و طرح‌های رژیم اشغالگر اسرائیل را محکوم کردند.
 
کد خبر: 67971

رشد ۲۵ درصدی دارایی‌های خارجی نظام بانکی کشور

رشد ۲۵ درصدی دارایی‌های خارجی نظام بانکی کشور
براساس آمار بانک مرکزی میزان دارایی‌های خارجی نظام بانکی کشور در پایان سال ۹۷ با رشد ۲۵.۳ درصدی روبرو بوده است.
پایگاه خبری ریشه

قم دارایی‌های خارجی نظام بانکی کشور در انتهای سال ۹۷ به ۹۱ هزار و ۷۱۴ میلیارد ریال رسید که این رقم رشد ۲۵.۳ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین در سال ۹۷ میزان دارایی‌های خارجی نظام بانکی کشور حدود ۷۳ هزار و ۲۱۵ میلیارد ریال، در سال ۹۵ معادل ۵۸ هزار و ۲۳۵ میلیارد ریال و درسال ۹۴ به ۵۸ هزار و ۲۳۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد دارایی‌های خارجی شامل بانک مرکزی و مؤسسه‌های اعتباری غیر بانکی بوده و شعب خارجی بانک‌های تجاری را شامل نمی‌شود.

همچنین بررسی دارایی‌های خارجی بانک مرکزی نیز نشان می‌دهد در انتهای سال ۹۷ این دارایی‌ها به ۴۶ هزار و ۵۱۳ هزار میلیارد ریال رسیده است که نسبت به سال ۹۶ با رشد ۱۴.۳ درصدی روبرو بوده است.

از طرفی میزان دارایی‌های خارجی در سال ۹۶ حدود ۴۰ هزار و ۷۰۱ میلیارد ریال برآورد شده است و در سال ۹۵ حدود ۳۳ هزار و ۹۴۱ میلیارد ریال بوده است.

گفتنی است حجم دارایی‌های خارجی بانک مرکزی در سال ۹۴ رقم ۳۵ هزار و ۱۷۵ میلیارد ریال بوده و در سال ۹۳ حدود ۳۱ هزار و ۲۶۲ میلیارد ریال برآورد شده است.

لازم به ذکر است که ارزش دارایی خارجی مؤسسه‌های اعتباری غیربانکی در سال ۹۷ به رقم ۴۵ هزار و ۲۰۱ میلیارد ریال رسید که نسبت به سال ۹۶ با رشد ۳۹ درصدی روبرو بوده است.

همچنین میزان دارایی خارجی مؤسسه‌های اعتباری غیربانکی در سال ۹۵ معادل ۲۴ هزار و ۲۹۴ هزار میلیارد ریال و در سال ۹۶ بالغ بر ۳۲ هزار و ۵۱۴ میلیارد ریال بوده است.

 

منبع :بانک مرکزی

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.