يكشنبه, 17 فروردين 1399 :: Sunday, 5 April 2020
 
کد خبر: 67968

قاچاق دارو با ارز ۴۲۰۰ تومانی

قاچاق دارو با ارز ۴۲۰۰ تومانی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اعلام آمار قاچاق ۸ درصدی دارو به خارج از کشور، کانال بیمه را بهترین راهکار مقابله‌ای دانست و تاکید کرد: دارو نباید به صورت آزاد در اختیار مردم قرار گیرد.
پایگاه خبری ریشه

بشیر خالقی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،اظهار کرد: نمایندگان در مورد تامین دارو حساسیت خاصی دارند و با پیگیری و فشار بر وزارت بهداشت تلاش دارند هزینه‌های دارو برای مردم گران تمام نشود.

خالقی با اشاره به تخصیص سه و نیم میلیارد دلار برای تامین دارو با ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهار کرد: تخصیص این اعتبار باعث ایجاد وسوسه‌ای برای عده‌ای است که می‌خواهند سوء استفاده نمایند که به همین جهت کنترل‌ها نیز افزایش یافته است.

وی خاطرنشان ساخت: مجلس تلاش می‌کند که علی رغم مشکلات مالی متعدد و تحریم ها، دارو با ارز نیمایی تامین نشود و همچنان با ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار مردم قرار بگیرد.

عضو ناظر مجلس در شورایعالی نظام پزشکی کشور با اعلام اینکه ۸ درصد داروی کشور از طریق قاچاق خارج می‌شود، گفت: این مسئله نظارت‌های بیشتری را می‌طلبد. از طرفی تامین دارو باید از کانال بیمه اتفاق افتد.

وی سازمان غذا و دارو را ناظر اصلی بر حیطه دارو دانست و افزود: در بعد نیروی انسانی در امر نظارت با کمبود کارمند رو به رو هستیم.

خالقی ادامه داد: مجلس سلامت جامعه را اولویت می‌داند؛ لذا دارو در هر شرایطی باید به سهولت و با تخصیص ارز مورد نیاز در اختیار مصرف کننده واقعی قرار گیرد.

خالقی یادآور شد: در برنامه ششم راهکار‌هایی اندیشیده شد تا هر کس نتواند اقدام به خرید داروی آزاد کند و قرار است در این رابطه انجمن‌های پزشکی را وارد عمل شوند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.