يكشنبه, 17 فروردين 1399 :: Sunday, 5 April 2020
 
کد خبر: 67966

سردار سنایی‌راد: توقیف نفتکش ایرانی، خوش‌خدمتی انگلیس به آمریکا بود

سردار سنایی‌راد: توقیف نفتکش ایرانی، خوش‌خدمتی انگلیس به آمریکا بود
   معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا گفت: اقدام اخیر انگلیسی‌ها در توقیف نفتکش ایرانی در آب‌های سرزمینی جبل‌الطارق، نوعی مزدوری و خوش‌خدمتی برای آمریکایی‌ها به حساب می‌آید که در ماه‌های اخیر با استفاده از راهبرد فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران و استفاده از شَبَه جنگ، به دنبال تحقق اهداف خود هستند.
پایگاه خبری ریشه

سردار «رسول سنایی‌راد»  با بیان اینکه انگلیسی‌ها در افکار ایرانیان و تاریخ سرزمین‌مان سابقه خوبی ندارند، گفت: مشکل انگلیسی‌ها این است که هنوز نتوانستند واقعیت‌های مربوط به انقلاب اسلامی ایران را به خوبی درک کنند.

وی با بیان اینکه سابقه مداخلات سفارت انگلیس در فتنه ۸۸ برای همگان روشن است، افزود: «دعوت خبرنگاران به سفارت برای شرکت در نشست خبری و قید الزام به مکالمه انگلیسی در این نشست» و همچنین «برگزاری جشن تولد ملکه انگلیس» از جمله اقدامات بحث‌برانگیز اخیر سفارت انگلیس در جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود. مجموعه این‌ها نشان می‌دهد که مقامات انگلیس دچار یک کُندذهنی سیاسی هستند و وقایع مربوط به انقلاب اسلامی ایران را درست درک نکردند

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا ادامه داد: اقدام اخیر انگلیسی‌ها در توقیف نفتکش ایرانی در آب‌های سرزمینی جبل‌الطارق، نوعی مزدوری و خوش‌خدمتی برای آمریکایی‌ها به حساب می‌آید که در ماه‌های اخیر با استفاده از راهبرد فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران و استفاده از شَبَه جنگ، به دنبال تحقق اهداف خود هستند.

سردار سنایی‌راد با بیان اینکه توقیف نفتکش ایرانی توسط نیروی دریایی انگلیس، به بهانه‌های واهی و مغایر با حقوق بین‌الملل انجام شد، گفت: ادعای طرف انگلیسی این است که سوریه در تحریم اتحادیه اروپاست و مقصد نفتکش ایرانی پالایشگاهی در سوریه بوده است. ما در اینجا می‌گوییم موضوع تحریم سوریه توسط اتحادیه اروپا برای جمهوری اسلامی ایران لازم‌الاجرا نیست.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تا امروز با انجام اقدامات دیپلماتیک از قبیل احضار سفیر انگلیس در تهران، به نوعی خویشتنداری و نجابت خود را در ماجرای توقیف نفتکش ایرانی نشان داده است، گفت: اخطار اخیر سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در پی توقیف نفتکش ایرانی توسط نیروی دریایی انگلیس، در پاسخ به رویه دور از نزاکت انگلیسی‎‌ها تفسیر می‌شود.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا در پایان با بیان اینکه هشدار اخیر سرلشکر باقری، در راستای انجام یک اقدام متقابل و هم‌طراز در برابر انگلیسی‌ها بود، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران نمی‌خواهد راهزنی دریایی در آب‌های منطقه و جهان تبئیل به یک رویه معمول شود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.