سه شنبه, 12 مرداد 1400 :: Tuesday, 3 August 2021
 
کد خبر: 67962

اختلاس و دزدی‌ها کار باسوادان بی‏‎تقواست

اختلاس و دزدی‌ها کار باسوادان بی‏‎تقواست
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: زمانی علم و دانش مفید، اثرگذار، سودمند، انسان ساز و متعالی است که با تقوا همراه باشد، علم و دانش بدون تقوا آسیب و ضرر به همراه خواهد داشت.
پایگاه خبری ریشه

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار رؤسای دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور اظهار کرد: اگر تأملی در تاریخ داشته باشد، هر جنایت و فسادی که در جهان صورت گرفته است از سوی افراد تحصیل کرده و عالم و البته بدور از تقوا صورت گرفته است، هر جایی که علم و دانش اثر بخش بود، تقوای فردی سهم بسزایی داشته است.

وی ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان دارای دو رسالت مهم است یکی صِرف دانشگاه بودن و ارتقای علمی انسان‌ها و تربیت انسان‌هایی که آینده نظام تعلیم و تربیت را در بدنه آموزش و پرورش به دست خواهند گرفت.

استاد سطوح عالی حوزه بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان با رسالت مهمی که دارد در انجام مأموریت مهم و گرانسنگ خود باید علاوه بر توجه به بُعد علمی و دانشی دانش پژوهان خود نسبت به ارتقا و تقویت بُعد معرفتی آنان برنامه ریزی دقیق و منظمی داشته باشد.

وی افزود: نظام ما جمهوری اسلامی است که اگر ۵۰ درصد را جمهوری و ۵۰ درصد را اسلامی بدانیم، بدون تردید رکن دوم بر رکن اول تأثیرگذاری شگرفی دارد و خدای ناکرده اگر دانشگاه‌های ما خالی از تقوا شوند، مصیبت بزرگی دامن جامعه و آینده را خواهد گرفت.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: اینکه در کشور بعضاً شاهد اختلاس و دزدی‌هایی هستیم همه آنها توسط باسوادان بی تقوا انجام گرفته است. لذا اگر همه افراد در هر پُست، مقام و جایگاهی تقوا را مدنظر داشته باشند بسیاری از معضلات و مشکلات موجود در جامعه برطرف می‌شد.

وی ادامه داد: شما فرهنگیان شاگردان آینده نظام تعلیم و تربیت را تربیت می‌کنید و اگر می‌خواهید سعادت دنیا و آخرت را برای خود رقم بزنید باید بر روی تقوا و معرفت افزایی دانش آموزان، جوانان و نوجوانان این مرز و بوم کار کنید و برنامه جدّی داشته باشید، رشد علمی و دانشی توأم با تقوا از بروز بسیاری از آسیب‌های آینده جامعه جلوگیری می‌کند.

این مفسر قرآن کریم تأکید کرد: شما (فرهنگیان) افراد کلیدی جامعه هستید و امروز من نه تنها با ده‌ها فرهنگی بلکه با نماینده صدها و هزاران نفر دانش آموز در حال صحبت هستم و این ارزش بسیاری دارد. لذا قدر خودتان را بدانید.

لازم به ذکر است، در ابتدای این دیدار حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان گزارشی از فعالیت‌های این دانشگاه ارائه کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.