سه شنبه, 24 تير 1399 :: Tuesday, 14 July 2020
 
کد خبر: 67934

۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات به عشایر کشور پرداخت شد

۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات به عشایر کشور پرداخت شد
رئیس سازمان امور عشایری گفت: طی چهار سال گذشته شش هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات مدیریت بحران با کارمزد چهار درصد و به صورت پنج ساله به عشایر پرداخت شده است.
پایگاه خبری ریشه

کرمعلی قندالی صبح پنج شنبه در بازدید از چند مرتع شهرستان مهدی شهر و در جمع عشایر، ضمن بیان اینکه طی چهار سال گذشته شش هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات مدیریت بحران به عشایر سطح کشور پرداخت شده است، تاکید کرد: این اعتبارات در راستای رفع مشکلات ایلات و عشایر و خسارات ناشی از عوامل غیر مترقبه بوده است.

وی افزود: این اعتبار با کارمزد چهار درصد، ضمانت گردشی و با بازپرداخت پنج ساله است تا بتوانیم شرایط را برای عشایر کشور تسهیل کنیم.

اعطای تسهیلات برای تولید گوشت قرمز

رئیس سازمان امور عشایر کشور با بیان اینکه یک هزار میلیارد ریال از اعتبار شش هزار میلیارد ریالی مدیریت بحران عشایر تنها در سال ۹۸ بین عشایر توزیع شده است، گفت: تأمین نهاده‌های دامی به خصوص جو برای خوراک دام محو این اعتبارات بوده است.

قندالی درباره توانمد سازی عشایر نیز، توضیح داد: کاشت گیاهان دارویی در هفت هزار هکتار از مراتع عشایر کشور در دستور کار بوده که امسال قصد داریم این میزان را به ۱۰ هزار هکتار افزایش دهیم چرا که گیاهان دارویی می‌تواند ظرفیت بسیار خوب ارزش افزوده و تولید ثروت برای عشایر باشد.

وی در خاتمه افزود: طی دو سال اخیر، هشت هزار میلیارد ریال اعتبار برای تولید گوشت قرمز به عشایر کشور به صورت تسهیلات پرداخت شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.