يكشنبه, 28 مهر 1398 :: Sunday, 20 October 2019
 
کد خبر: 67881

ترامپ امکان مسدود کردن مخالفان در توئیتر را از دست داد ترامپ امکان مسدود کردن مخالفان در توئیتر را از دست داد

ترامپ امکان مسدود کردن مخالفان در توئیتر را از دست داد ترامپ امکان مسدود کردن مخالفان در توئیتر را از دست داد
دادگاهی در آمریکا پس از شکایت چند تن از ترامپ به دلیل مسدود کردن آن ها در شبکه اجتماعی توئیتر به بهانه اختلاف فکری، رئیس جمهور آمریکا را از مسدود کردن مخالفان منع کرد.
پایگاه خبری ریشه

یک دادگاه تجدید نظر فدرال در آمریکا دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور را از مسدود کردن مخالفان خود در توئیتر منع کرده است.

این دادگاه در نیویورک به رایی استناد کرد که پیشتر علیه ترامپ صادر شده بود. در آن رای ترامپ به دلیل مسدود کردن مخالفان خود در توئیتر به نقض متمم اول قانون اساسی آمریکا محکوم شده بود.

«بارینگتون پارکر» قاضی دادگاه تجدید نظر نیویورک در رای خود گفت که مقام های رسمی که با عنوان حکومتی در شبکه های اجتماعی حضور دارند، حق مسدود کردن افراد را به دلیل ابراز عقیده مخالف آنان ندارند.

این دادگاه برای رسیدگی به شکایت هفت نفر از رئیس جمهوری آمریکا به دلیل مسدود کردن آنان در شبکه اجتماعی توئیتر به بهانه ابراز نظرات مخالف تشکیل شده بود.

متمم اول قانون اساسی آمریکا را از اعمال تبعض در دیدگاه ها و مسدود کردن دیدگاه های مخالف با خود منع می کند.

رئیس جمهوری آمریکا با نزدیک به ۶۲ میلیون دنبال کننده در توئیتر حضور بسیار گسترده ای دارد و در اقدامی کم سابقه، بسیاری از تصمیم های حکومتی خود را برای اولین بار از طریق حساب رسمی خود در این شبکه اجتماعی اعلام می کند.

بسیاری از توئیت های ترامپ در دوران ریاست جمهوری وی خبرساز و جنجالی شده اند. برخی نیز معتقدند که تعدادی از پیام های توئیتری وی الهام بخش اقدامات افراطی گروه های نژادپرست در آمریکا بوده است.

ترامپ در پیامی توئیتری فیلمی از صحنه های دلخراش حمله تروریستی یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ منتشر و جمله ای را که از یک سخنرانی ایلهان عمر عضو مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا تقطیع شده بود، با این صحنه ها ترکیب کرد.
عمر چند روز پس از انتشار این توئیت ترامپ گفت که تهدیدهای جانی علیه وی افزایش یافته و بسیاری از تهدید کنندگان مستقیم یا غیرمستقیم به این توئیت اشاره می کنند.
منتقدان می گویند بسیاری از پیام های توئیتری ترامپ ناقض مقررات توئیتر است اما این شرکت گفت که به دلیل مصلحت عمومی برای محدود نکردن رئیس جمهوری آمریکا توئیت های او را حذف نمی کند.

با این حال مدیران توئیتر به تازگی اعلام کرده اند که قصد دارند تدابیری اتخاذ کنند تا در توئیت هایی که ناقض مقررات این شرکت است و توئیتر تمایل به حذف آنها ندارد، محتواهای مرتبط با آن برای آشکار شدن موضوع به مخاطبان ارائه شود.

 

منبع : روزنامه واشنگتن پست

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.