يكشنبه, 28 مهر 1398 :: Sunday, 20 October 2019
 
کد خبر: 67815

گروگان گیری نفتی!

گروگان گیری نفتی!
چند روز پیش رسانه های خارجی خبر از توقیق یک نفتکش به نام «گریس 1» توسط نیروی دریایی انگلیس در منطقه جبل الطارق دادند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ریشه

 

جبل الطارق منطقه ای در سواحل جنوبی اسپانیاست که تنگه آن بدلیل موقعیت استراتژی مهمی که دارد یکی از گذرگاه های آبی مهم جهان به شمار می رود. مالکیت این منطقه بین اسپانیا و بریتانیا مورد اختلاف ۳۰۰ ساله بوده‌است؛ انگلیسی ها در سال 1713 بر اساس معاهداتی مالکیت و حاکمیت بر جبل الطارق به دست گرفته اند. یک راه خروج از دریای مدیترانه، از تنگه بسفر و داردانل در کشور ترکیه می‌گذرد؛ یک راه آن از به مصر و کانال سوئز و یک راه آن از جبل‌الطارق که به اقیانوس آتلانتیک شمالی می‌رسد. جبل الطارق یکی از آبراه هایی است که ارتباط آبی کشور هایی نظیر لبنان، سوریه و چند کشور اروپایی از این طریق میسر می گردد به همین خاطر کشتی های بزرگ بالاجبار باید از این تنگه برای رساندن محموله خود به این کشور ها استفاده کنند.

نفت‌کش «گریس ۱» که یک نفت کش متعلق به روسیه بوده و در آب های بین المللی در حال حمل نفت ایران به سمت سوریه بود توسط نیروی دریایی انگلیس توقیف شد. این نفت کش متعلق به یک شرکت روسی به نام russian titan shipping line بوده که محل ثبت آن در امارات است.

نیروهای انگلیس با بازرسی این کشتی و ملاحظه بارنامه و مدارک آن، کشتی را توقیف می‌کنند که به گفته کارشناسان و متخصصین این اقدام آن‌ها، یک اقدام سیاسی است و شامل قوانین بین‌المللی دریانوردی نمی‌شود.

اصولاً بازرسی از نفت‌کش‌ها و کشتی‌های تجاری در محدوده آب‌های سرزمینی یک کشور یک موضوع عادی است و صاحب آن آب‌ها زمانی می‌تواند کشتی را توقیف کند که کشتی دارای مشکلات زیست محیطی، گواهینامه و … باشد که توقیف اخیر شامل این موارد نمی‌شود و مشخص است که دلیل توقیف آن یک موضوع سیاسی است. این نفت‌کش، نفت ایران را به‌سوی سوریه می‌برده و نیروی دریایی انگلستان با این استدلال که سوریه مشمول تحریم‌های اتحادیه اروپا است، دست به توقیف این نفت‌کش در جبل‌الطارق زده است.

این نفتکش 28 خدمه داشته که توسط مقام‌های جبل‌الطارق مورد بازجویی قرار گرفته‌اند. عمده خدمه این کشتی هندی هستند. تعدادی اوکراینی و پاکستانی هم در میان خدمه حضور دارند.

ادعای توقیف این نفتکش به خاطر نقض تحریم‌های اتحادیه اروپایی علیه سوریه اما در شرایطی مطرح می‌شود که «جوزف بورل» سرپرست وزارت خارجه اسپانیا روز پنجشنبه اعلام کرد: توقیف این نفتکش در جبل‌الطارق بر اساس درخواست آمریکا از انگلیس انجام شده است. از آنجایی که این رویداد در آب‌های سرزمینی اسپانیا روی داده است، ما در حال بررسی توقیف این کشتی هستیم.

نفتکش گریس 1 در حالی با توقیف مواجه است که در سوی دیگر جهان، یک نفتکش دیگر مرتبط با ایران هم توسط عربستان به گروگان گرفته شده است! نفتکش HAPPINESS ۱ حدود دو ماه پیش در دریای سرخ دچار نقص فنی گردید و با درخواست کمکی که ارسال می کند، عربستانی ها به عنوان نزدیک ترین نیروها به کمک این نفتکش می روند و آن را به جده منتقل می کنند.

عربستان که به گفته جلال میرزایی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در ابتدا رفتار خوبی با نفتکش ایرانی داشته اند و برای رفع نقایص آن تلاش می کنند، بیش از60 روز است که اجازه ترخیص به این کشتی را صادر نمی کنند. طی این مدت روزانه 200 هزار دلار هزینه بابت نگهداری این کشتی در بنادر عربستان خرج روی دست شرکت ملی نفت منظور می شود.

جلیل رحیمی جهان آبادی، رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی ضمن این‌که مصادره کشتی ایران در بندر جده از سوی دولت سعودی را امری ناقض حقوق بین‌الملل عنوان کرد، گفت: ایران باید در اسرع وقت نزد سازمان جهانی کشتیرانی و هم نزد مجامع حقوقی بین المللی مانند دیوان لاهه علیه دولت عربستان سعودی شکایت و درخواست غرامت و خسارت کند.

وی اظهار کرد: حمل و نقل بین‌المللی در آب‌ها تابع دو مجموعه از مقررات است، مجموعه اول که در حوزه حقوق بین‌الملل عمومی است همچون عبور و مرور کشتی‌های غیر نظامی در آب‌های مختلف (آب‌های داخلی، آب‌های سرزمینی، آب‌های آزاد بین المللی) بخش دوم مقررات سازمان کشتیرانی جهانی است که وضعیت حمل و نقل جهانی، خطوط و لاین‌های حرکت کشتی‌ها و مقررات مربوط به توقف و لنگرگاه‌ها و موضوعات دیگر اینچنینی را مشخص می‌کند.

هر دو این اتفاقات در شرایطی رخ می دهد که ایران تحت شدیدترین شرایط تحریم نفتی قرار دارد؛ در این وضعیت وجود دو نفتکش که یکی تحت مالکیت و دیگری تحت اجاره جمهوری اسلامی ایران بوده است، ایران به عنوان یک ابزار مهم تاثیر بسزایی در دور زدن تحریم های نفتی دارد. با تحلیل شرایط می توان به این نتیجه رسید که دشمنان کشورمان در حال کور کردن نقاط قوت صادرات نفت ایران و از دسترس خارج کردن ابزارهای مهم دور زدن تحریم ها هستند.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.