يكشنبه, 28 مهر 1398 :: Sunday, 20 October 2019
 
کد خبر: 67802

مقادیر کشنده‌ای از سرب و کادمیوم در خون شیخ زکزاکی وجود دارد

مقادیر کشنده‌ای از سرب و کادمیوم در خون شیخ زکزاکی وجود دارد
محمد ابراهیم زکزاکی فرزند شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه از احتمال قتل پدرش در زندان‌های نیجریه خبر داد.
پایگاه خبری ریشه

محمد ابراهیم زکزاکی با اشاره به آخرین وضعیت رهبر شیعیان نیجریه گفت: درباره پدرم باید بگویم شاید یک قتل در حال انجام و تقریبا رو به پایان است و عاملین این قتل (ارتش نیجریه)، کاملا مصمم اند که این امر اتفاق بیفتد.

وی گفت: درباره پدرم باید بگویم شاید یک قتل در حال انجام و تقریبا رو به پایان است و عاملین این قتل (ارتش نیجریه)، کاملا مصمم اند که این امر اتفاق بیفتد.

محمد ابراهیم زکزاکی تاکید کرد: هفته اول جولای ۲۰۱۹ آخرین بار با پدر و مادرم ملاقات کردم؛ همانطور که قبلا نیز به صورت عمومی اعلام شده است، مقادیر بسیار زیاد و خطرناک و کشنده‌ای از سرب و کادمیوم در خون پدرم وجود دارد. بر همین اساس و در نتیجه مشورت‌های متعدد با نخبگان، بستری فوری پدرم در یک بیمارستان مناسب و تخصصی با تجهیزات لازم برای انجام فرآیند‌های درمانی به منظور حفظ جان ایشان توصیه شده است. اما تقریبا یک ماه است که هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

وی با اشاره به وضعیت مادرش ادامه داد: درباره مادرم نیز که مسائل متعدد درمانی او مشخص و اعلام شده است، هیچکدام از توجهات و درمان‌های توصیه شده، انجام نشده است. حمله‌های شدید درد که قبلا ماهیانه رخ می‌داد، اکنون به صورت روزانه اتفاق می‌افتد و تا الان هیچ اقدامی برای درمان‌های اساسی لازم برای این حمله‌ها صورت نگرفته است.

پسر رهبر شیعیان نیجریه با اشاره به وضعیت بد زندان‌های این کشور یادآور شد: اکنون بدتر شدن اوضاع پدرم کاملا مشهود است؛ دندان‌های پدرم از حدود یک ماه قبل که قهوه‌ای تیره شده بودند الان کاملا سیاه شده اند و پدرم اطلاعاتی را درباره بدتر شدن حالش به من داده است.

وی گفت: چیزی که بیشتر مایه اضطراب و نگرانی است این است که نشانه‌های ایشان اکنون خیلی شبیه به حمله عصبی‌ای است که ژانویه سال ۲۰۱۸ رخ داد (و منجر به فلج شدن ایشان شد). سابقا پدرم درد‌های مزمن متناوبی داشت؛ اما اکنون دائما درد دارند.

محمد ابراهیم زکزاکی با بیان لزوم تلاش نهاد‌های حقوق بشری برای جلوگیری از قتل عام شیعیان نیجریه و لزوم توجه جامعه بین المللی به وضعیت شیخ ابراهیم زکزاکی خاطرنشان کرد: هرچند نمی‌خواهم ناامید باشم، ولی اکنون حس می‌کنم که دیگر کار زیادی نمی‌توانم برای پدرم انجام بدهم و تلاش‌های اندکی که انجام دادیم، تعمدا خنثی شده و یا به راحتی نادیده گرفته شده اند.

زکزاکی افزود: واقعیت این است که تلاش ایشان برای زنده ماندن تاکنون حقیقتا یک معجزه است. بر اساس همه آن چیزی که من طی هفته گذشته از متخصصین پزشکی شنیده ام و می‌خواهم بیان کنم در این شرایط، تقریبا همه گزینه‌ها برای حفظ جان پدرم عملا از دست رفته اند و هیچ چیزی که بشود به آن دل بست اکنون وجود ندارد! می‌شود گفت پدرم شیخ ابراهیم زکزکی را دارند می‌کشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.