يكشنبه, 28 مهر 1398 :: Sunday, 20 October 2019
 
کد خبر: 67769

افزایش ۱۵۰ درصدی بیهوش کردن زنان در انگلیس

افزایش ۱۵۰ درصدی بیهوش کردن زنان در انگلیس
گزارش‌ها نشان می‌دهد از سال ۲۰۱۵ استفاده متخلفان در انگلیس از داروهای خواب آور و توهم زا برای طعمه قرار دادن زنان بیش از ۱۵۰ درصد افزایش داشته است.
پایگاه خبری ریشه

پلیس انگلیس روزانه ۲ مورد از پرونده‌ افرادی را که برای به دام انداختن طعمه‌های خود از دارو‌هایی توم زا و خواب آور همانند کتامین، والیوم و ... در نوشیدنی‌ها استفاده می‌کنند تا قربانیان را بیهو و مورد تجاوز قرار داده و اموال آنان را سرقت کنند مورد تحقیق قرار می‌دهد.

از سال ۲۰۱۵ استفاده متخلفان از این گونه دارو‌ها برای طعمه قرار دادن زنان برای رسیدن به اهدافشان افزایش بیش از ۱۵۰ درصدی داشته است.
این موضوع تنها بخش کوچکی از معضلی است که دامان جامعه انگلیس را آلوده کرده است.
 
قربانیان از صحبت کردن و گزارش دادن در مورد حادثه‌ای که برای آن‌ها رخ داده بسیار شرمنده هستند چرا که تاثیر دارو مانع از به یادآوردن بلایی که بر سر آن‌ها آمده می‌شوند.
برخی از گروه‌های خلافکار حتی از دارو‌هایی که نیاز به مجوز پزشک ندارند برای طعمه قرار دادن قربانیان استفاده می‌کنند.
میرور نوشت: آمار‌ها نشان می‌دهد بیش از ۷۰۰ نفر از قربانیان در انگلیس که در نوشیدنی‌های آنان از دارو‌های بیهوش کننده و یا توهم زا ریخته شده بدون آنکه اطلاعی داشته باشند گزارش شده است.
یکی از اعضای پزشکی قانونی انگلیس که ۴۰ سال بر روی اینگونه پرونده‌ها تحقیق می‌کند می‌گوید این موضوع به شدت نگران کننده است چرا که این دارو‌ها گاهی اوقات برای انتقام جویی و سرقت اموال قربانیان مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.
این دارو‌ها مانع از به یادآوردن جزئیات حادثه برای قربانیان می‌شود و افراد بسیاری هستند که از صدمات آزار جنسی در زندگی رنج می‌برند.
سال گذشته پلیس انگلیس ۷۲۴ پرونده مربوط به این حوادث را مورد بررسی قرار داد که شمار آن‌ها در سال ۲۰۱۵، ۲۵۸ پرونده بوده است.
در برخی موارد مهاجمان برای اجرای اهداف خود از سم در داخل نوشیدنی قربانیان استفاده می‌کنند.
تحقیقات پلیس ۲ هفته بعد از آنکه یک راننده خود را به پلیس معرفی و به تجاوز به چهار زن اعتراف کرد که از طریق ریختن دارو در نوشیدنی آنان را بیهوش و طعمه خود قرار داده بود، آغاز شد.

 

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.