دوشنبه, 11 اسفند 1399 :: Monday, 1 March 2021
 
کد خبر: 67599

آیت‌الله شیخ عیسی قاسم‌: جنایات آمریکا قابل شمارش نیست

آیت‌الله شیخ عیسی قاسم‌: جنایات آمریکا قابل شمارش نیست
رهبر شیعیان بحرین با تاکید بر اینکه جنایات آمریکا قابل شمارش نیست و شمردن جنایات آمریکا کافی نیست،گفت: شعار مرگ بر آمریکا لازم است ولی کافی نیست و باید راهکارهایی برای نابودی سلطه آمریکا مورد تاکید باشد و در عمل به آن تاکید شود.
پایگاه خبری ریشه

آیت‌الله شیخ عیسی قاسم ظهر امروز در کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری که در سالن همایش مدرسه علمیه دارالشفاء برگزارشد، اظهار داشت: جامعه غربی برمبنای مادی گرایانه بنا شده و انسان در غرب مادی تعریف شده است.

وی با اشاره به بی توجهی غرب به انسانیت افزود: اینکه انسان مادی تعریف شود حقوق بشر آن نیز مادی است و اگر خدا را از انسان جدا کنیم انسان تبدیل به حیوان می شود.

رهبر شیعیان بحرین با بیان اینکه کرامت ذاتی یک انسان می تواند با بصیرت و اعمال او کاهش پیدا کند یا که افزایش یابد،گفت: این مساله در قرآن مورد اشاره قرار گرفته است، حقوق بشر اسلامی بر اساس شناخت الهی انسان است و انسان استعدادی دارد که می تواند به کمال مطلق برسد.

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: امتیاز انسان به روح الهی است به همین دلیل انسان برتر از حیوانات شد و انسان با استعدادی که خداوند در وجود او قرار داد می تواند که شکوفا شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر جامعه ای تفکر الهی نهادینه شود حقوق بشر در آن جامعه براساس مبنای الهی خوهد بود،ادامه داد: اگردر جامعه چنین تفکری نباشد وقوع جنایت ها در آن جامعه بعید نیست.

آیت الله عیسی قاسم افزود:همه انسان ها محترم بوده و باید حقوق همه انسان ها رعایت شود و در احادیث داریم هرکسی به جامعه انسانی خدمت کند ارزش زیادی دارد.

رهبر شیعیان بحرین با تاکید بر اینکه جنایات آمریکا قابل شمارش نیست و شمردن جنایات آمریکا کافی نیست،گفت: شعار مرگ بر آمریکا لازم است ولی کافی نیست و باید راهکارهایی برای نابودی سلطه آمریکا مورد تاکید باشد و در عمل به آن تاکید شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.