دوشنبه, 7 بهمن 1398 :: Monday, 27 January 2020
 
کد خبر: 67593

کودکان کار فراری از تحصیل شناسایی می شوند

 کودکان کار فراری از تحصیل شناسایی می شوند
محسنی بندپی گفت: شناسایی کودکانی که فرار تحصیلی دارند باید در اولویت کار قرار گیرد تا آن‌ها را به چرخه تحصیلی بازگردانیم.
پایگاه خبری ریشه

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در حاشیه نخستین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت و زنان که امروز (چهارشنبه یازدهم تیرماه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همه دستگاه‌ها در خصوص مسائل اجتماعی و فرهنگی استان تهران تکلیف دارند و باید به وظایف خود عمل کنند.

وی افزود: طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان طرحی کارشناسی شده است و هیچ کم کاری در این خصوص از سوی هیچ دستگاهی پذیرفتنی نیست.

محسنی بندپی گفت: شناسایی کودکانی که فرار تحصیلی دارند باید در اولویت کار قرار گیرد تا آن‌ها را به چرخه تحصیلی بازگردانیم.

وی افزود: اقدامات مناسبی در زمینه ساماندهی معتاد ان متجاهر در محلات شوش، مولوی و هرندی صورت گرفته است، اما کار زیادتری نیاز دارد.

استاندار تهران گفت: متاسفانه سرریز آسیب‌های اجتماعی کشور را در استان تهران شاهدیم و باید کاری کنیم که تهران الگوی کشوری شود.

محسنی بندپی تصریح کرد: ۷۰ درصد از کودکان کار و خیابان از اتباع خارجی هستند و باید در این خصوص بیشتر تلاش کنیم.

وی افزود: شهرداری تهران یکی از دستگاه‌هایی است که باید پای کار بیاید و تکلیف قانونی تأمین امکانات مورد نیاز ساماندهی کودکان را برعهده دارد.

استاندار تهران ادامه داد: در سال گذشته بهزیستی ۶۰۰ هزار و کمیته امداد ۸۰۰ هزار نفر به مستمری بگیران اضافه کرده اند و همین کار را می‌توانند در خصوص خانواده‌های کودکان کار نیز انجام دهند.

محسنی بندپی تصریح کرد: با دستگاه‌هایی که در حوزه آسیب‌های اجتماعی کم کاری دارند، در صورت استانی بودن قاطع و بدون اغماض خواهد بود.

استاندار تهران گفت: حتی اگر جمعیت کمی هم درگیر آسیب‌های اجتماعی در استان تهران باشند، خود را مکلف به برنامه ریزی برای این عده می‌دانیم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.