سه شنبه, 23 مهر 1398 :: Tuesday, 15 October 2019
 
کد خبر: 67446

ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین آب معدنی زوار اربعین تامین شود

ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین آب معدنی زوار اربعین تامین شود
 حسن پلارک گفت: با توجه به اینکه استفاده از آب فله خیلی بهداشتی نیست مذاکراتی انجام خواهیم داد که پتروشیمی مواد اولیه را با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کارخانه تولید آب معدنی بدهد که این کارخانجات بتوانند آب مورد نیاز زوار اربعین را تامین کنند و به ما تحویل دهند.
پایگاه خبری ریشه

حسن پلارک، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات  در پاسخ به این سوال که وزارت نیرو معتقد است نباید آب معدنی در بین زوار پخش کنیم و از طرفی مسئولان عتبات معتقدند آب فله برای پخش کردن بین مردم بهداشتی نیست گفت: این مسائل در واکنش به این مسئله مطرح شده است که با توجه به شرایط اقتصادی موجود و هزینه بر بودن بطری‌های آب معدنی و با توجه به افزایش نرخ ارز پخش آب معدنی بسیار هزینه بر است.

وی در ادامه تاکید کرد: با توجه به اینکه استفاده از بطری هزینه بر می‌شود آب فله برای ما ارزان‌تر تمام خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه استفاده از آب فله خیلی بهداشتی نیست مذاکراتی انجام خواهیم داد که پتروشیمی مواد اولیه را با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کارخانه تولید آب معدنی بدهد که این کارخانجات بتوانند آب مورد نیاز زوار اربعین را تامین کنند و به ما تحویل دهند.

پلارک در ادامه بیان کرد: با هزینه آزاد تمام موکب داران باید تمام پول خود را صرف هزینه خرید آب معدنی کنند.

وی در ادامه بیان کرد: اگر این امر محقق نشود تلاش خواهیم کرد آب فله را کیسه‌ای کنیم که ارزان‌تر تمام شود.

در پاسخ به این سوال که برای اربعین ۹۸ با توجه به اینکه به حجم زائران با برداشته شدن هزینه ویزا اضافه خواهد شد چه اقداماتی برای رفع مشکل کمبود سرویس بهداشتی انجام داده اید گفت: امسال با توجه به اینکه به حجم زوار اضافه خواهد شد ۶۰۰ سرویس بهداشتی در مرز مهران اضافه خواهیم کرد و ۲۰۰ سرویس بهداشتی هم مقرر شد که در داخل خاک عراق ایجاد شود که در نهایت ۸۰۰ سرویس بهداشتی امسال اضافه کرده ایم.

وی در ادامه درباره میزان سرویس بهداشتی اضافه شده در مرز شلمچه و چذابه گفت: در مرز‌های شلمچه و چذابه مشکلی نداریم و همان تعداد سرویس بهداشتی قبلی جواب گوی نیاز زائران عتبات خواهد بود.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.