دوشنبه, 23 تير 1399 :: Monday, 13 July 2020
 
کد خبر: 67335

آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان در ۳۰ هزار پایگاه تابستانی اوقات فراغت

آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان در ۳۰ هزار پایگاه تابستانی اوقات فراغت
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش وپرورش از آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان در ۳۰ هزار پایگاه تابستانی اوقات فراغت خبر داد و گفت: مدت برنامه‌های تابستانی هشت هفته و برای مناطق محروم رایگان است.
پایگاه خبری ریشه

با اشاره به آغاز ثبت نام دانش آموزان در پایگاه های تابستانی اوقات فراغت اظهار کرد: دانش آموزان به مدت یک هفته فرصت دارند با مراجعه به مدارس و پایگاه ها برای ثبت نام در برنامه های تابستانی آموزش وپرورش اقدام کنند.

وی افزود: امسال در حوزه اوقات فراغت، برنامه های مختلفی را برای مناطق سلیزده داریم و افتتاحیه برنامه ها نیز در استان گلستان برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش وپرورش گفت: تلاش کردیم برنامه ها به شیوه ای طراحی شود که تمام دانش آموزان بتوانند در آن حضور یابند و رویکرد اصلی برنامه های اوقات فراغت آموزش وپرورش، مهارت آموزی است.

برنامه های مهارتی در تابستان

رمضانی درباره برنامه های مهارت آموزی عنوان کرد: مهارت های معرفتی، هویتی و بصیرتی، فرهنگی، هنری، علمی، خدماتی مانند تعمیرات، اقتصادی و اشتغالزایی و تربیت بدنی و سلامت مدنظر است و پایگاه های تابستانی شامل کانون های فرهنگی و تربیتی، مدارس، دارالقرآن ها، اردوگاه های دانش آموزی، سالن های ورزشی، پایگاه های تشکل های دانش آموزی، کتابخانه ها "امسال شعار کانون پروشی فکری کودکان و نوجوانان کتابخوانی است" پژوهشراها و هنرستان ها هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در بحث ساماندهی اوقات فراغت دانش آموزان تنهاست و استانداری ها کمک اندکی انجام می دهند، یادآور شد: در سه ماه تابستان، اوقات فراغت دانش آموزان یکی از نگرانی های خانواده هاست و آموزش وپرورش تمام تلاش خود را در این رابطه انجام می دهد اما انتظار این است شهرداری ها نیز به این حوزه وارد شده و به این وزارتخانه در بحث ساماندهی اوقات فراغت بیش از 13 میلیون دانش آموز کمک کنند و از وزارت ورزش و جوانان به عنوان دبیر کارگروه دولت در بحث اوقات فراغت نیز تقاضای همراهی داریم در این رابطه کمیسیون آموزش و کمیسیون فرهنگی مجلس باید مطالبه گر باشند.

رمضانی ادامه داد: در مناطق محروم خانواده ها برای پرداخت هزینه برنامه های اوقات فراغت با مشکل مواجه هستند از سوی دیگر باید برنامه های متنوعی به دانش آموزان ارائه دهیم بنابراین نیاز است در مناطق محروم سرمایه گذاری کنیم و انتظار این است معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در این رابطه به ما کمک کنند تا بتوانیم تابستان خوبی را برای بچه ها رقم بزنیم.

هشت هفته برنامه تابستانی

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اینکه 30 هزار پایگاه تابستانی اوقات فراغت داریم و اگر به هر واحد یک میلیون تومان کمک کنیم نیاز به 30 میلیارد تومان بودجه است، گفت: برنامه های تابستانی 8 هفته ادامه دارد و با توجه به اینکه آموزش و پرورش 98.5 درصد بودجه اش صرف پرداخت حقوق می شود با 1.5 درصد باقی مانده نمی تواند برای سایر فعالیت ها بودجه کافی را تأمین کند.

وی ادامه داد: دانش آموزان برای ثبت نام در پایگاه های تابستانی اوقات فراغت باید به مدارس خود مراجعه و اطلاعات را از آنجا دریافت کنند هزینه ثبت نام برای مناطق محروم رایگان است اما در مناطق برخوردار باید دانش آموزان هزینه را پرداخت کنند چون بودجه دولتی برای این کار کفایت نمی کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.