يكشنبه, 9 آذر 1399 :: Sunday, 29 November 2020
 
کد خبر: 67236

صنعت دفاعی و موشکی باید الگوی سایر بخش‌ها شود

صنعت دفاعی و موشکی باید الگوی سایر بخش‌ها شود
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: قطعا اگر این توجه و حمایتی که نسبت به صنایع دفاعی کشور در طول انقلاب انجام شده است بعنوان الگوی مسئولان کشور در همه بخشها قرار گیرد، صنعت ایران بسرعت شکوفا خواهد شد.
پایگاه خبری ریشه

محسن هاشمی در ابتدای یکصدو پنجاهمین جلسه شورا با اشاره به هدف قرار گرفتن پهباد جاسوسی ارتش آمریکا در آسمان جمهوری اسلامی اظهار کرد: این نتیجه معادلات نظامی و دیپلماتیک را در منطقه تغییر داده است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: دستاورد بزرگ پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران، موجب تحسین و شگفتی کارشناسان و دولتهای منطقه شده است.

وی این موفقیت را نتیجه توجه و اعتماد به توانمندی‌های داخلی و اتکا به دانشمندان و صنعتگران ایرانی دانست که از دوران دفاع مقدس آغاز شد و نتایج پربار آن امروزه برای کشور قابل مشاهده است.

محسن هاشمی ادامه داد: در همان زمانی که جمهوری اسلامی در تحریم صنایع نظامی و موشکی بسر می‌برد، رقبای منطقه‌ای ایران، با پرداخت هزینه‌های سنگین، پیشرفته ترین تجهیزات نظامی را از ابرقدرتهای غرب و شرق خریداری می کردند و امروزه شاهد هستیم که صنایع دفاعی جمهوری اسلامی قادر به تولید پهبادهای پیشرفته و سیستم‌های دفاعی موشکی در داخل کشور شده است و کشورهای منطقه که وارد کننده صرف صنایع دفاعی بودند با وجود هزینه کردن صدها میلیارد دلار، نسبت به توانمندی‌های دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی حسرت می‌خورند و توان موشکی و پهپادی ایران امروز در منطقه مثال زدنی است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: قطعا اگر این توجه و حمایتی که نسبت به صنایع دفاعی کشور در طول انقلاب انجام شده است بعنوان الگوی مسئولان کشور در همه بخشها قرار گیرد، صنعت ایران بسرعت شکوفا خواهد شد و بخش عمده مشکلات مربوط به اشتغال، کمبود ارز برای واردات کالا و تجهیزات و وابستگی کشور به نفت و آسیب پذیری در برابر تحریمها کاهش می‌یابد.

وی افزود: ساخت داخلی تجهیزات مترو نیز یکی از این حوزه‌ها بشمار می‌آید که در حوزه ساخت تجهیزات ثابت و متحرک مترو، پیشرفتهای چشمگیری در صنایع داخلی بدست آمده است و در صورت حمایت و تامین اعتبارات لازم می‌تواند بخش بزرگی از مشکلات نظیر مصرف سوخت، آلودگی هوا، ترافیک و ایمنی را برطرف کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.