شنبه, 2 آذر 1398 :: Saturday, 23 November 2019
 
کد خبر: 67126

اروپایی‌ها از یک جانبه گری، اسلام هراسی و خودمحوری دست بردارند

اروپایی‌ها از یک جانبه گری، اسلام هراسی و خودمحوری دست بردارند
لاریجانی با اشاره به اینکه هیچ کس در ایران نباید ضدیت و مخالفت با قانون را ترویج کند، گفت: توصیه ما به اروپایی‌ها این بود که از یک جانبه گری، اسلام هراسی و خودمحوری دست بردارند
پایگاه خبری ریشه

محمد جواد لاریجانی صبح امروز با رییس کمیته خلع سلاح و کنترل تسلیحات و عدم اشاعه مجلس آلمان و هیئت همراه دیدار کرد.

وی در حاشیه این دیدار و در جمع خبرنگاران پیرامون محور‌های مورد بحث در این جلسه اظهار کرد: مباحث هیئت عالیرتبه پارلمانی عمدتا حول دو محور و مسائل مربوط به عدم اشاعه و برجام و همکاری‌های حقوق بشری، قضایی و اقتصادی مطرح شد.

لاریجانی ادامه داد: در این جلسه عمدتا در مورد مسائل حقوق بشر صحبت کردیم و برای آن‌ها بیان کردیم که حقوق بشر نباید یک میدان بازی و بازیچه سیاستمدارن باشد و حقوق بشر را باید قطع نظر از مسائل مختلف مطرح کنیم. از آنطرف روزانه هزاران کودک، زن و پیر یمنی کشته می‌شوند و صد‌ها کودک فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی هستند، اما از طرف غربی‌ها و به خصوص آلمانی‌ها چیزی در دفاع از حقوق این افراد نمی‌بینیم.

وی تصریح کرد: گذشته از اینکه فقط در سال گذشته میلادی، آلمان بالغ بر یک و نیم میلیارد یورو اسلحه به عربستان و امارات فروخته است، علائم خوبی در دفاع از حقوق بشر نیست.

وی ادامه داد: برای این هیئت توضیح دادیم مساله مبارزه با برهنگی مساله‌ای کاملا مهم است و در همه جای دنیا وجود دارد و قانون حجاب نیز در ایران مساله مبارزه با برهنگی است، حدود و معنای برهنگی مساله‌ای است که در فرهنگ‌های مختلف تعریف شده است و هیچ کس در ایران نباید ضدیت و مخالفت با قانون را ترویج کند، حتی اگر وکیل دادگستری است.

لاریجانی تاکید کرد: وکلای دادگستری قسم خورده‌اند که قانون را رعایت کنند حتی اگر معتقدند قانونی مناسب نیست، ولی رعایت آن حتما ضروری است و این پایه مدنیت است.

وی با بیان اینکه در این جلسه دموکراسی ایرانی را که بر اساس عقلانیت اسلامی و از محصولات بزرگ انقلاب است برای آن‌ها توضیح دادیم، تصریح کرد: نشان دادیم که دموکراسی ایرانی چه دموکراسی عمیق و ریشه داری است.

لاریجانی موضوع همکاری‌های قضایی را از دیگر محور‌های مورد بحث در این جلسه عنوان کرد و گفت: ریاست قوه قضاییه طبیعتا خطوط نوآورانه‌ای را دنبال می‌کنند که پیشرفت تشکیلات قضایی را در حوزه‌های مختلف در پی دارد.

وی افزود: در این جلسه مباحث بسیار دقیق و فنی صورت گرفت و طرف آلمانی علاقه‌مند شد که در این مباحث و حتی بحث‌های اصولی که مربوط به ریشه‌های عقلانیت اسلامی ما در قوانین نظام مدنی است جلساتی داشته باشیم و برای گفتگو‌های دوجانبه حقوق بشری و قضایی اظهار علاقه کردند که این گفتگو‌ها مانند سابق دوباره ادامه یابد.

لاریجانی افزود: برای آن‌ها توضیح دادیم که جمهوری اسلامی ایران بر اساس انقلاب از یک کشور دست‌نشانده به اصطلاح ترامپ گاو شیری منطقه‌ای تبدیل به یک ابرقدرت منطقه‌ای شد و این نشان از توفیقات جمهوری اسلامی دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: توصیه ما به اروپایی‌ها این بود که از یک جانبه گری، اسلام هراسی و خودمحوری دست بردارند و بیایند با واقعیت حقیقی و جمهوری اسلامی که قصد احترام به همه را دارد و مخالف سلاح اتمی و تجاوز نظامی و طرفدار استقرار حکومت‌ها بر اساس آرا ملت‌ها چه در یمن، عراق، سوریه و فلسطین اشغالی است، روبه رو شوند و ما همکاری هایمان را ادامه می‌دهیم.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.