سه شنبه, 25 تير 1398 :: Tuesday, 16 July 2019
  • ننگ بشری با برده داری نوین

    ننگ بشری با برده داری نوین

    برده داری با الغای صورت گرفته در قرن 19 از بین نرفت. برده داری امروزه همچنان ادامه داشته و افراد مختلفی را در تمام کشورهای جهان، مورد آسیب قرار می دهد.
 
کد خبر: 66977

عقب نشینی عربستان از اعدام نوجوان شیعه

عقب نشینی عربستان از اعدام نوجوان شیعه
یک مقام سعودی در ادعایی از تعلیق حکم اعدام نوجوان شیعه زندانی و نیز احتمال آزادی وی در سال آینده میلادی خبر داد.
پایگاه خبری ریشه
عربستان سعودی با عقب نشینی از موضع خود مبنی بر اعدام نوجوان سعودی شیعه که در سن ۱۳ سالگی به دلیل تلاش برای برگزاری تظاهرات دولتی دستگیر شده بود، ادعا کرده که این نوجوان احتمالا در سال ۲۰۲۰ از زندان آزاد شود.
 یک مقام سعودی  مدعی شده که نوجوان ۱۷ ساله سعودی که چهار سال پیش دستگیر شده بود، اعدام نخواهد شد و احتمالا در سال ۲۰۲۰ آزاد می‌شود.
براساس ادعای این مقام سعودی که خواست نامش فاش نشود، «مرتجی قریریص» که در سپتامبر ۲۰۱۴ دستگیر شده بود، بنا به حکم اولیه به ۱۲ زندان محکوم شد که با احتساب مدتی که در حبس بوده و نیز با در نظر داشتن چهار سال تعلیق اجرای حکم اعدام به دلیل پایین بودن سنش، اعدام نخواهد شد و حکم وی قابل تجدیدنظر است.
موضوع صدور حکم اعدام برای مرتجی قریریص نوجوان شیعه سعودی در سال گذشته، از سوی گروه‌های حقوق بشری از جمله سازمان عفو بین الملل در ماه جاری رسانه‌ای شده و انتقادات زیادی را علیه عربستان به دلیل صدور مجازات اعدام برای جرایمی که وی بعضا در هنگام ارتکاب آن‌ها تنها ۱۰ سال داشته، برانگیخت.
دولت اتریش به موازات تلاش‌های پارلمان این کشور در جلوگیری از اعدام نوجوان ۱۷ ساله اخیرا اعلام کرد قصد دارد یک عربستان را در «وین» تعطیل کند.
عربستان سعودی در ماه آوریل سال جاری نیز ۳۷ شهروند خود را به دلیل آنچه ارتکاب اعمال تروریستی خواند اعدام کرد.
 
رئیس سازمان حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد بیشتر افراد اعدام شده از شیعیان عربستان بودند که در جریان محاکمه ناعادلانه به اعدام محکوم شدند. ضمن این که سه نفر از آنان در زمان اجرای حکم زیر سن قانونی بودند.
 
 
منبع : رویترز
 
 
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.