يكشنبه, 17 فروردين 1399 :: Sunday, 5 April 2020
 
کد خبر: 66971

دانشجویان تا پرداخت شهریه اجازه حضور در جلسه امتحان را ندارند

دانشجویان تا پرداخت شهریه اجازه حضور در جلسه امتحان را ندارند
حسین جوادی گفت: دانشجویانی که شهریه خود را در مهلت مقرر پرداخت نکنند اجازه شرکت در امتحان را ندارند.  
پایگاه خبری ریشه

طی روز‌های گذشته مخاطبان میزان از جلوگیری دانشگاه آزاد برای امتحان دادن دانشجویانی که شهریه خود را پرداخت نکرده اند خبر دادند.

«جلوگیری از حضور دانشجویانی که شهریه پرداخت نکرده اند در جلسه امتحان صحت دارد»

حسین جوادی، سرپرست دفتر برنامه و بودجه دانشگاه آزاد اسلامی در این رابطه گفت: بله این موضوع صحت دارد و دانشجویانی که شهریه خود را در مهلت مقرر پرداخت نکنند اجازه شرکت در امتحان را ندارند.

وی در ادامه بیان کرد: پرداخت شهریه یکی از چارچو‌هایی است که دانشجو تعهد کرده و باید در طی ۵ ماه این شهریه را پرداخت کنند. پرداخت شهریه زمان مشخصی دارند و باید دانشجو در طی ۵ ماه این شهریه را پرداخت کند.

وی در ادامه درباره روند پرداخت شهریه دانشگاه اظهار کرد: پرداخت شهریه در دانشگاه آزاد در زمان ثبت نام در طی ۴ ماه برای دانشجویان تقسیط می‌شود که دانشجویان باید ابتدا و در زمان ثبت نام ترم جدید شهریه ثابت را پرداخت و شهریه متغییر را ماه به ماه (۴ ماه) پرداخت کنند.

جوادی در ادامه در پاسخ به این سوال که تکلیف دانشجویانی که امکان پرداخت شهریه در مهلت مقرر را ندارد بیان کرد: در این زمینه دانشگاه تدابیری را برای دانشجویان در نظر گرفته است مثل: مراجعه به صندوق رفاه دانشگاه و دریافت وام و یا معرفی به بانک برای تامین این بودجه برای دانشجو پیش بینی شده است.

شهریه باید احصا شود

وی در ادامه تاکید کرد: باید شهریه احصا شود و اگر احصا نشود روند آموزشی مختل می‌شود.

سرپرست دفتر برنامه و بودجه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شهریه دانشگاه آزاد نسبت به سایر دانشگاه‌ها پایین‌تر است و یک روند منطقی دارد.

وی در ادامه افزود: با توجه به شرایط اقتصادی موجود و با توجه به اینکه نمی‌توانیم تمام بودجه را از دانشجو مطالبه کنیم رویکردی جدیدی را در دستور کار قرار داده ایم.

وی در ادامه در توضیح بیشتر این رویکرد گفت: در راستای تحقق این امر دانشگاه آزاد حرکت به سمت تسهیلات و درآمد‌های غیر شهریه‌ای را پیش روی خود قرار داده است چرا که نمی‌توان تمام این هزینه را از دانشجو گرفت.

وی همچنین تاکید کرد: شهریه دانشگاه آزاد حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد پایین‌تر از تورم موجود است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.